به دنبال هک شدن یاهو: فشار ورایزون به یاهو جهت دریافت یک میلیارد دلار تخفیف بیشتر

به دنبال هک شدن یاهو: فشار ورایزون به یاهو جهت دریافت یک میلیارد دلار تخفیف بیشتر

مترجم: کسری رمضانیان

شرکت ارتباطی Verizon از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی جهان، درخواست دریافت یک میلیارد دلار تخفیف بیشتر (از قیمت پیشنهادی ۴٫۸۳ میلیاردی خود) به یاهو را داده است.این درخواست در پی افشای ماجرای هک شدن حساب‌های کاربری یاهو، بوده است.

یاهو بعد از سکوتی چند روزه، تلویحاً تائید کرده که کلمه عبور بیش از ۵۰۰ میلیون حساب هک شده و همچنین در ماجرایی دیگر مقامات اطلاعاتی آمریکا دستور بررسی ایمیل‌ها را به دلایل امنیتی داده بوده اند.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، ورایزن که از گذشته در حال برنامه‌ریزی برای دادن نقش مکمل به یاهو در کنار واحد AOL خود بوده است؛  احساس می‌کند که از ارزش یاهو کاسته شده است.
مدیریت AOL ، تیم آرمسترانگ، در چند روز گذشته به مقر این شرکت در شهر “سانی‌ویل” در ساحل غربی امریکا سفرکرده است تا با برخی اعضاء هیئت‌مدیره یاهو برای رسیدن به توافق بر سر کاهش قیمت دیدار کند؛ ظاهراً  تیم یاهو در مقابل هرگونه تلاش برای مذاکره بر سر کاهش قیمت به‌شدت ایستادگی می‌کند.

قرار بر این بوده است که این کسب‌وکار نیز به‌عنوان مکملی در کنار سایر سرویس‌های ارائه‌شده توسط این اپراتور نظیر AOL  قرار بگیرد. ورایزون امیدوار است با ادغام یاهو و AOL رقیبی برای گوگل شود.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند