ورود Vodafone به ایران با بستن قرارداد مشارکت با های‌وب

ورود Vodafone به ایران با بستن قرارداد مشارکت با های‌وب

اپراتور انگلیسی Vodafone اعلام کرد که قصد همکاری با شرکت “های وب” (HiWeb) را دارد تا به نوسازی شبکه تلفن همراه و زیرساخت فناوری اطلاعات این شرکت کمک کند و این گروه تلفن همراه بریتانیایی را به جدیدترین شرکت غربی تبدیل کند که پس از برداشتن تحریم­ها در ایران کار می­‌کند.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، دیگو ماسیدا مدیر بازاریابی ودافون طی بیانیه­‌ای در روز سه‌شنبه گفت: : “من از به توافق رسیدن برای همکاری با های وب خوشحال هستم زیرا این همکاری سبب منفعت هر دو طرف در ایران خواهد شد. مشتریان شرکت ودافون از بهبود کیفیت خدمات شبکه در این کشور ازجمله در مناطق روستایی بهره­مند خواهند شد و های‌وب قادر خواهد بود تا به تخصص جهانی ودافون دست یابد تا بتواند از معرفی محصولات، زیرساخت­‌ها و راه‌اندازی خدمات اینترنت اشیاء در ایران حمایت کند.”

بسیاری از کمپانی­های اروپایی پس‌ازآن که تحریم­های ایالات‌متحده در خصوص برنامه هسته­ای ایران در ژانویه برداشته شد، به دنبال جلب نظر ایران بوده­اند.

ازآنجایی‌که قرارداد ودافون عمدتاً یک توافق‌نامه بازاریابی و همکاری با های‌وب است، ریسک کمتری دارد. کمپانی مخابراتی بریتانیا ده‌­ها قرارداد همکاری از برزیل گرفته تا فیجی تا آفریقای شرقی دارد که بر اساس آن به‌طور انحصاری با یک اپراتور محلی همکاری می­کند تا شبکه دسترسی آن را بدون نیاز به راه‌اندازی تجاری گسترش دهد.

قرار است ودافون در بازاریابی، توزیع و فروش به شرکت های‌وب کمک خواهد کرد و برای توسعه “اینترنت اشیاء” نیز یاری خواهد رساند.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند