عرضه پیام رسان روسی “الو” توسط Rostelecom، جهت رقابت با تلگرام

عرضه پیام رسان روسی “الو” توسط Rostelecom، جهت رقابت با تلگرام

شرکت مخابراتی “Rostelecom” قصد دارد پیام رسان خود با نام “Alle” را راه‌اندازی کند؛ از مهم‌ترین ویژگی‌های متمایز این پیام‌ رسان اتصال آن به شماره تلفن شهری است.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، سرگی کالوگین رئیس هیئت مدیره  ومدیر “روس تلکام”، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تاس گفت: مراحل تست محصول OTT ما انجام شده است و بزودی راه‌اندازی تجاری پیام‌رسان “الو” را با توجه به شماره تلفن‌های ثابت آغاز خواهیم کرد.

در “روس تلکام” برنامه‌هایی برای راه اندازی این سرویس جدید برای تبادل تماس‌ها و پیام‌ها اعلام شده است. این سرویس از طریق شبکه‌های سایر اپراتورها نیز دردسترس است. البته این سرویس پولی است و به گفته روس تلکام، این شرکت هیچ برنامه‌ای برای رقابت در بازار پیام‌های فوری رایگان و برنامه‌های VoIP  ندارد.

ایجاد پیام‌رسان مخصوص به “روس تلکام” در ماه مارس آغاز شد و براساس اطلاعات ارائه شده طرح ایجاد شده باید “الزامات” گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی با سیستم عامل iOS (نسخه iOS 8 و بالاتر) و آندروید (نسخه آندروید ۴ و بالاتر) را برآورده سازد.

rostelecom

این کمپانی اعلام کرد که بر اساس برنامه “روس تلکام”، علاوه بر امکانات موجود قبلی (شماره گیری مستقیم، تماس‌های ورودی و خروجی)، دستیابی به Mobility را از طریق دسترسی به اینترنت،برای کاربران با استفاده از طیف وسیعی از دستگاه‌ها (تلفن‌های قدیمی با خروجی VoIP، تلفن‌های  SIP، تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها) و … ممکن می‌سازد.
کالوگین همچنین توضیحی در زمینه پروژه “منزل هوشمند” این شرکت داد: “ما تلاش داریم تا به یک ارائه دهنده خدمات دیجیتال تبدیل شویم؛ پروژه “منزل هوشمند”حسگرهایی را در بر می‌گیرد که مسئول امنیت هستند، حسگرهایی که مسئول نظارت بر گرمایش، آب، گاز می‌باشند. کالوگین با اشاره به این که اولین قدم‌ها برای راه اندازی این پروژه در ماه سپتامبر انجام شده است، توضیح داد که “تمام این موارد با هم ادغام می‌شوند تا به صورت یک پلتفرم هوشمند درآیند که مشتری می‌تواند آن را از راه دور مدیریت کند.”

گفتنی است که روس‌تلکام، شرکت مخابرات روسی است، که بزرگترین شبکه خطوط تلفن ثابت را در روسیه دارا می‌باشد. این شرکت، در زمینه ارائه خدمات تلفن ثابت، تلویزیون کابلی و خدمات اینترنتی به حدود ۳۵ میلیون خانوار، در کشور روسیه فعالیت می‌نماید.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند