دستور رگولاتوری هند به افزایش شفافیت در سرویس‌ اینترنت پرسرعت اپراتورها

دستور رگولاتوری هند به افزایش شفافیت در سرویس‌ اینترنت پرسرعت اپراتورها

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، سازمان تنظیم مقررات مخابراتی هندوستان (TRAI) به اپراتورها دستور داده است که می‌بایست محدودیت‌های مصرف داده در طرح‌های مختلف اینترنت پرسرعت را به مشتریان خود اعلام کنند. همچنین، اپراتورها مجبور خواهند بود به کاربران اعلام نمایند که در چه صورتی استفاده عادلانه از خدمات نکرده‌اند و از حد آستانه مصرف داده فراتر رفته‌اند. هدف رگولاتوری هند از این تصمیم‌گیری این است که شفافیت را افزایش داده و به مشتری‌ها کمک کند میزان مصرف خود را مدیریت نمایند.

به‌علاوه، اپراتورها ملزم خواهند بود که هر زمان مشتری ۵۰، ۹۰ و ۱۰۰ درصد از حجم ترافیک طرح خود را استفاده نمود، به او اطلاع دهند.

ارائه دهنگان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت نیز باید کاری کنند که سرعت دانلود کاربران تحت هیچ یک از طرح‌های استفاده عادلانه از ۵۱۲ کیلوبایت در ثانیه کمتر نشود. این شرط حتی پس از رسیدن به حد مصرف نیز باید رعایت شود.

در دستورالعمل جدید رگولاتوری هند آمده است: ارائه دهنگان خدمات مخابراتی باید پرتال یا وبسایتی نیز داشته باشند که کاربران بتوانند میزان مصرف خود را در هرلحظه از زمان چک کنند؛ همچنین ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت موبایل نیز باید پس از رد شدن حد مصرف، فناوری استفاده‌شده برای ارائه خدمات را در کنار میزان مصرف و سرعت ارائه‌شده به کاربران را نیز اعلام کنند.

منبع: اختصاصی تحریریه نشریه الکترونیک ترند