خاموشی بزرگ اینترنت در سال ۲۰۱۷

خاموشی بزرگ اینترنت در سال ۲۰۱۷

یکی از پژوهشگران امنیت اینترنت ادعا کرده است که این شبکه در سال آینده به مدت ۲۴ ساعت از دسترس خارج خواهد شد. به گزارش نشریه الکترونیک ترند، جمیز کاردر مدیر ارشد امنیت اطلاعات و معاون آزمایشگاه‌های LogRhythm، در مقاله‌ای در مجله Daily Star اخطار داده است که اینترنت با ضربه‌ای شدید مواجه خواهد شد.

به گفته او، “در سال ۲۰۱۷، شاید ضریه‌ای بزرگ در محل و زمانی نامشخص خواهیم بود. اگر اینترنت قطع شود، بازارهای مالی ضریه سنگینی خواهند خورد”.

پیش‌بینی کاردر پس از حمله DDos بزرگی انجام می‌شود که در اکتبر (مهر ماه) امسال روی شبکه DNS در Dyn رخ داد.

طبق گزارش‌های موجود، این حمله به شبکه Dyn روی وب‌سایت‌ها و خدمات مهمی مثل آمازون، Twitter، Netflix، Spotiify، PayPal، AirBnb، Reddit، Tumblr، گیت هاب و مجله نیویورک تایمز اثر گذاشته است.

چیزی که شاید از این حمله هم بدتر باشد این است که یک گروه از هکرهای روسی متهم به این شده‌اند که در انتخابات امسال دستکاری کرده‌اند تا دونالد ترامپ برنده شود.

شگفت‌انگیز نیست که ترامپ این موضوع را تکذیب کرده است؛ چه این موضوع صحیح باشد و چه نباشد، نمی‌توان انکار کرد که افزایش حمله‌های اینترنتی، توجه قانون‌گذاران به خود جلب کرده است.

به گفته رویترز، سناتور چارلز شومر از ابالت نیویورک و سناتور جان مک‌کین از ایالت آریزونا که رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا نیز هست، تقاضا کرده‌اند که پنلی متشکل از هر دو حزب سیاسی آمریکا تشکیل شود تا حمله‌های صورت گرفته علیه آمریکا توسط دولت‌های خارجی را بررسی نماید.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند