کلان داده‌ها؛ کسب‌وکار جدید اپراتور مخابراتی Telefonica

کلان داده‌ها؛ کسب‌وکار جدید اپراتور مخابراتی Telefonica

شرکت اسپانیایی تلفونیکا با ایجاد یک شرکت جدید به نام لوکا، ارائه خدمات کلان داده‌ها (BigData) شامل خدمات مشاوره‌ای و فروش اطلاعات متنوع گردآوری‌شده توسط شبکه‌های این شرکت به شرکت‌های بزرگ را آغاز کرد.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند اطلاعات، گردآوری‌شده توسط شرکت لوکا (LUCA)، بینش لازم برای کسب و کارهای مختلف را برای شرکت‌های بزرگ  فراهم خواهد کرد. شرکت Partners Synergic که درزمینهٔ کلان داده ها تخصص دارد و در اواخر سال ۲۰۱۵ به تملک اپراتور تلفنیکا درآمد، مسئولیت ارائه خدمات مشاوره ای و تحلیل داده ها در شرکت لوکا را بر عهده خواهد داشت .

علاوه بر این، تلفونیکا با استفاده از زیرساخت‌های ابری خود، خدمات کلان داده‌ را به‌عنوان یک خدمت به شرکت‌های بزرگ ارائه خواهد کرد.

به گفته مدیر ارشد دیتای تلفونیکا، دیتا یک ثروت و دارایی حیاتی برای این شرکت و هر سازمان دیگری است؛ استفاده از این داده ها عامل مهمی در کمک به تصمیم سازی، مدیریت بهتر منابع و بازگشت منافع این ثروت عظیم اطلاعاتی نه‌فقط به مشتریان و مصرف‌کنندگان مستقیم آن‌ها بلکه به‌کل جامعه است.

luva

ویدئو تبلیغی تلفونیکا

تلفونیکا، (Telefónica) شرکت مخابراتی اسپانیایی است، که خدماتی چون اینترنت، پهنای باند، ارتباطات راه دور، خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه را ارائه می‌نماید و در سال ۱۹۲۴ میلادی پایه‌گذاری شده است؛ محدوده عملیات این شرکت در اروپا، ایالات متحده آمریکا، آمریکای لاتین و قسمتی از آسیا گسترده است.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند