با خرید یاهو توسط ورایزن، نام یاهو نیز به آلتابا تغییر می‌یابد

با خرید یاهو توسط ورایزن، نام یاهو نیز به آلتابا تغییر می‌یابد

یاهو؛ شرکتی که در سال ۲۰۰۰ قیمت هر سهم آن به ۱۱۸٫۷۵ دلار و ارزش کل آن به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار می‌رسید و در سال ۲۰۰۸ از پیشنهاد ۴۸ میلیارد دلاری مایکروسافت صرف نظر کرده بود، اکنون مراحل نهایی معامله ۴٫۸ میلیارد دلاری را پشت سر می‌گذارد و در صورت نهایی شدنِ خرید هسته اصلی آن توسط اپراتور مخابراتی ورایزن، تغییر نام نیز خواهد داد.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند  براساس اطلاعات منتشر شده در سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا، پس از نهایی شدن برنامه خرید فعالیتهای اینترنتی از جمله موتور جستجوگر Yahoo توسط اپراتور مخابراتی آمریکایی Verizon، ماریسا مایر، مدیرعامل یاهو همراه با ۵ عضو دیگر هیئت مدیره این شرکت را ترک خواهند کرد؛ بدین ترتیب پس‌از این انتقال نام Yahoo تغییر یافته و شرکتی که پس از تکمیل این فرایند باقی می‌ماند، “Altaba Inc” نامیده خواهد شد.

براین اساس هسته اصلی به ورایزون می‌رسد و مابقی آن نیز که توسط Alibaba خریداری‌شده، بانام آلتابا ادامه فعالیت خواهد داد.
آنچه از معامله ۴.۸۳ میلیارد دلاری نصیب ورایزون می‌شود، سیستم ایمیل یاهو، اپلیکیشن های یاهو، وب سایت‌ها و فناوری تبلیغات اینترنتی یاهو است که مدیریت و مالکیت آن را دریافت خواهد کرد و مابقی آن به آلتابا می‌رسد.

به گفته مدیران ورایزون، اگرچه تناسب استراتژیکی قوی با یاهو می‌بینند، همچنان درباره رخنه اطلاعاتی تحقیق می‌کنند؛ در مهرماه گذشته از هک شدن حداقل ۵۰۰ ایمل کاربران یاهو پرده برداشته شد. امری که تردید مقامات ورایزون برای نهایی کردن پروژه خرید فعالیتهای یاهو را در پی داشت.

ورایزن در حالی قصد تصاحب یاهو را دارد که در سال گذشته مجموعه AOL را به ارزش ۴٫۴ میلیارد دلار خریداری کرده بود، این غول مخابراتی امیدوار است با ادغام یاهو و AOL رقیبی برای گوگل شود.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند