اولین دستگاه پرداخت و تراکنش زیستی جهان با استفاده از بیت کوین

اولین دستگاه پرداخت و تراکنش زیستی جهان با استفاده از بیت کوین

یک بیوهکر به نام پاتریک لنهد روش جدید و جالب توجهی را کشف کرده است. این روش چیزی فراتر از یک دستگاه ساده است. وی توانست با استفاده تراشه کارگذاشته شده در بدن خود اولین تراکنش زیستی را انجام دهد…

زمانی که ۱ یورو بیت کوین از یک کیف پول به کیف دیگری ارسال می‌شود، تاییدیه این جابجایی برای کلید تراکنش NFC، درون یک چیپست تعبیه شده است. این چیپست در دست پاتریک جاسازی شده است و کلید رمز کیف پول بیت کوین وی نیز در زیر پوستش قرار دارد.

بدین ترتیب، این اختراع که در ویدئویی که پاتریک لنهد و همکارش جوانجو تارا در آن حضور دارند و در آن یک انتقال اعتبار بیت کوینی موفقیت آمیز از یک کیف پول دیجیتال به یک کیف پول دیگر نشان داده شده است، اثبات می‌گردد. جوانجو تارا، مهندس شاغل در شرکت Arduino است. آنها اظهار می‌کنند که این تراکنش اولین روش پرداخت زیستی دنیا است.

biobitcoinهدف از این تحقیقات، ذخیره‌سازی این اطلاعات یا حتی اطلاعات متفاوت دیگر، روی تراشه کارگذاشته شده در بدن بوده است. در گزارشی که اخیرا آنها منتشر کرده‌اند، هدف نهایی خود را ارائه تکنولوژی استاندارد شده ای اعلام کردند که در نهایت به‌صورت یک فناوری منبع باز (open source) ارائه خواهد شد.

این گروه تحقیقاتی معتقداند که به زودی مردم می‌توانند به هرکجا که خواستند بروند در حالی که یک تراشه زیرپوست آنها قرار دارد که حاوی اطلاعات مختلف است. این گروه کاربردهای دیگری نیز برای این فناوری متصور هستند:

  • پرداخت پول
  • ثبت اطلاعات پزشکی
  • ثبت اطلاعات شخصی نظیر کارت شناسایی و یا گذرنامه‌های جاسازی شده
  • اسناد مسافرتی
  • برچسب‌های ICE (برای موارد ضروری)
  • تایید هویت برای مصارفی نظیر وارد شدن به جایی نظیر خانه، محل کار یا استفاده از خودرو

 

منبع: اختصاصی نشریه الکترونیک ترند