بررسی سرویس دهندگان اینترنت آلمان: نیمی از کاربران آلمانی ۶۰% کمتر از سرعت قرارداد خود را دریافت می‌کنند

بررسی سرویس دهندگان اینترنت آلمان: نیمی از کاربران آلمانی ۶۰% کمتر از سرعت قرارداد خود را دریافت می‌کنند

رگولاتوری آلمان (BNetzA) به‌تازگی گزارشی در مورد سرعت اینترنت این کشور ارائه کرده است که نشان می‌دهد کاربران حداکثر سرعت ذکرشده در قراردادهای خود را دریافت نمی‌کنند. به گزارش نشریه الکترونیک ترند در این گزارش آمده است که کیفیت بسته به نوع ارتباط تفاوت دارد و بیش از نیمی از کاربران اینترنت پرسرعت ثابت حداقل ۶۰ درصد سرعت گفته‌شده را دریافت می‌کنند که این مقدار برای برخی از ISPها تا ۹۰ درصد هم می‌رسد.

بسته به کلاس پهنای باند، تنها حدود ۴ تا ۲۵ درصد از کاربران صد درصد سرعت ذکرشده در قرارداد خود را دریافت می‌کنند. حداقل سرعت دریافتی در کلاس پهنای باند ۸ تا ۱۸ مگابایت بر ثانیه است که اکثراً مربوط به کاربران ADSL است. شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت  آلمانی بین ۱ تا ۳۵ درصد پهنای باندی که به مشتریان ADSL خود قول می‌دهند را در اختیارشان می‌گذارند. به‌علاوه، سرعت ارائه‌شده در طول روز تغییر زیادی می‌کند. نکته جالب این است که کلاس ۲۰۰ تا ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه که مربوط به ارائه‌دهندگان خدمات کابلی است، دچار کاهش چشم‌گیری در عصرها می‌شود که هم‌زمان با افزایش تقاضا برای تماشای تلویزیون و انجام دیگر فعالیت‌های آنلاین است.

همچنین آژانس فدرال شبکه‌های ارتباطی آلمان به عنوان رگولاتور حوزه ارتباطات این کشور، با بررسی میزان رضایت مشتری‌ها، اعلام نموده است که حدود ۶۵ درصد از کاربران از خدمات دریافتی راضی هستند. کاربران راضی معمولاً در مقایسه با نرخ سرعت ذکرشده در خدمتشان، سرعت بهتری دریافت می‌کنند.

اینترنت پرسرعت موبایل هم در این گزارش بررسی‌شده است و نتایج حاکی از آن است که در این زمینه کاربران شرایط بدتری دارند. کمتر از ۳۰ درصد کاربران چیزی حدود نصف سرعت تبلیغ‌شده را دریافت می‌کنند درحالی‌که این عدد برای کاربران ثابت حدود ۷۰ درصد است.

بااین‌وجود، ۸۲.۸ درصد از کاربران بازهم از خدمات راضی بودند و این نشان می‌دهد که کاربرها بیشتر تحت تأثیر دیگر عناصر خدمات قرار دارند تا حداکثر سرعت.

این پژوهش از سپتامبر ۲۰۱۵ تا سپتامبر ۲۰۱۶ انجام شد و بیش از ۱۰۶۰۰۰ اتصال ثابت و ۵۳۰۰۰ اتصال موبایل را موردبررسی قرارداد.

منبع:تحریریه نشریه الکترونیک ترند