غول ژاپنی‌ اولین مشتری تجهیزات جدید ۵G اریکسون

غول ژاپنی‌ اولین مشتری تجهیزات جدید ۵G اریکسون

ان‌تی‌تی دوکومو بزرگترین اپراتور تلفن‌همراه ژاپن، اولین اپراتوری است که از نمونه‌های رادیویی کوچک و جدید ۵G شرکت اریکسون استفاده می‌کند. شرکت KDDI نیز قرارداد R&D را با فروشنده سوئدی امضا کرد. شرکت اریکسون با تمام سختی هایی که بر سر راهش وجود دارد در حال توسعه پروژه‌های پیش۵G ‌اش است. این شرکت…

شرکت اریکسون با تمام سختی هایی که بر سر راهش وجود دارد در حال توسعه پروژه‌های پیش۵G ‌اش است. این شرکت یک نمونه رادیویی ۵G فراتر از تمامی استانداردهای توافق شده را معرفی کرده است تا بدین وسیله اپراتورها بتوانند این فناوری را در یک محیط زنده آزمایش کنند. به گزارش ترند، NTT DoCoMo ژاپن اولین کاربر این فناوری است که به صورت عمومی معرفی شده است. از آنجایی که این شرکت برنامه زمانی خودش را در معرفی ۵G دنبال می‌کند، قرار است تا خدمات تجاری‌اش را همزمان با بازی های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو به اجرا در آورد.

شرکت اریکسون اعلام کرد که در فاز دوم برنامه آزمایشی ۵G اش حجم نمونه ها را به میزان قابل توجهی تا اندازه یک چمدان کوچک کاهش داده و وزن آن نیز حدود ۲۰ کیلوگرم است. این نمونه‌های قابل حمل، فناوری های گوناگونی را نشان می‌دهند که به احتمال زیاد به هسته استانداردهای ۵G تبدیل شوند. این فناوری ها همچنین از عناصر اصلی پیشرفت‌های پیش استاندارد فروشندگان بزرگ هستند. این فناوری‌ها شامل نسل بعدی MIMO چندکاربره و بیم فرمینگ است.

این پلتفرم قابل حمل برخی پیشرفت‌های حاصل شده در فاز اول این برنامه که شامل آزمایش در آزمایشگاه‌ها و محیط‌های زنده داخلی و خارجی بود را نیز در بر می‌گیرد.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند