نهارکاری مدیرعامل تلگرام با وزیر ارتباطات پرجمعیت ترین کشور مسلمان؛ تجلیل از اندونزی، کنایه به چین

نهارکاری مدیرعامل تلگرام با وزیر ارتباطات پرجمعیت ترین کشور مسلمان؛ تجلیل از اندونزی، کنایه به چین

وزارت ارتباطات اندونزی پس از ملاقات وزیر ارتباطات این کشور با پاول دروف مدیرعامل تلگرام نسبت به رفع فیلتر این پیام‌رسان اقدام کرد. به گزارش نشریه الکترونیک ترند، روز گذشته وزیر ارتباطات اندونزی به‌منظور بررسی به‌کارگیری رویه‌ای استاندارد برای ادامه فعالیت پیام رسان تلگرام و باهدف مقابله با استفاده گروه تروریستی داعش از این پیام رسان، با مدیرعامل تلگرام دیدار داشت.

صفحه رسمی توییتر وزارت ارتباطات این کشور نیز، تصویری از ملاقات رودیان تارا با دروف را در یک نهار کاری منتشر کرد.

ماه گذشته پس آنکه دولت به این امر واقف شد که این پیام رسان با توجه به سیستم رمزنگاری سرتاسری (end-to-end encryption) و عدم دسترسی دولت به (رمزگشایی) آن به‌طور متناوب توسط اعضای داعش جهت انجام تبلیغات  و انجام حملات تروریستی بکارگرفته شده، مسدود شد.

durov Telegram Indonesia
نهارکاری پاول دروف مدیرعامل تلگرام با وزیر ارتباطات اندونزی، پرجمعیت ترین کشور مسلمان

پیش‌تر و درماجرای حملات تروریستی روسیه، مدیرعامل تلگرام گفته بود، فیلتر کردن تلگرام، کار تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر را دشوار نمی‌کند، زیرا آنها می‌توانند از ده‌ها سامانه ارتباطی دیگر استفاده کنند.

درهمین رابطه مدیرعامل تلگرام طی پستی در کانال تلگرامی خود، ضمن مثمرثمر بودن این دیدار گفت کانالی ارتباطی مستقیم به‌منظور دریافت گزارش مربوط به کانال‌های عمومی حاوی محتواهای تروریستی و باهدف حذف این‌گونه محتواها ایجاد خواهد شد، با استفاده از راه ارتباطی جدید و همچنین با به‌کارگیری مترجمین اندونزیایی از این پس این امکان وجود خواهد داشت تا زمان پردازش و حذف محتواهای تروریستی از یک الی دو روز به چند ساعت کاهش یابد.

durov Telegram Indonesia 2
تجلیل از اندونزی، کنایه به چین
دروف درعین حال گفت: “وزیر ارتباطات اندونزی به من اطمینان داده که حفظ حریم خصوصی توسط قانون اساسی این کشور تضمین‌شده است.”
وی سپس ناراحتی خود را از فیلتر این پیام‌رسان در چین ابراز کرده و ضمن کنایه‌ای به تصمیم چین دراین باره می‌گوید:
“من از شنیدن چنین صحبتی (اعتقاد به حفظ حریم خصوصی) خرسندم؛ ازآنجاکه متأسفانه دولت‌های سایر کشورهای بزرگ آسیا همچون چین به آن اعتقاد ندارند.
ما در تلگرام افتخار می‌کنیم که از زمان شروع به‌کار این پیام رسان حتی یک بایت از اطلاعات خصوصی کاربران را افشاء نکرده‌ایم و قصد داریم اجرای چنین روشی را بدون هیچ استثنایی حفظ کنیم.”

اشاره به برخی آمار
دروف در پایان متن خود همچنین به برخی آمار تلگرام اشاره کرد که قابل‌توجه می‌باشد:
ثبت روزانه ۶۰۰ هزار کاربر جدید در سطح جهان
ثبت ۲۰ هزار کاربر جدید از اندونزی

منبع: اختصاصی تحریریه نشریه الکترونیک ترند