دوپینگ نتفلیکس با پرتغال فرانسوی؛ مقصد بعدی خاورمیانه!

دوپینگ نتفلیکس با پرتغال فرانسوی؛ مقصد بعدی خاورمیانه!

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، اورنج و نتفلیکس با تمدید قراردادی که سه سال پیش با یکدیگر مبادله کرده بودند، مشارکت خود را از فرانسه؛ به‌تمامی کشورهای که تحت پوشش اپراتور اورنج گسترش دادند.

سه سال پس از عقد قرارداد Netflix با اپراتور مخابراتی Orange، این غول بزرگ استریم بین‌المللی قرارداد خود را با “Orange” غول ارتباطات فرانسه تمدید کرد.

بر اساس قرارداد جدید، محتوای Netflix تا پایان سال ۲۰۱۸ در برخی کشورهای آفریقایی، اروپایی و  منطقه خاورمیانه ازجمله عراق و اردن در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

قرارداد جدید نتفلیکس با «orange» به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی در جهان به این معناست که این سرویس استریمینگ می‌تواند در کشورهایی که این اپراتور فرانسوی در آن‌ها به ارائه خدمات مشغول است، فعالیت کند. اورنج به ۲۶۹ مشترک در سراسر دنیا خدمات مخابراتی ارائه می‌دهد. ۲۰۷ میلیون موبایل به سرویس این اپراتور متصل هستند و ۱۹ میلیون کاربر اینترنت نیز از خدمات این شرکت فرانسوی استفاده می‌نمایند.

Generated by IJG JPEG Library

براساس قرارداد نتفلیکس با اپراتور مخابراتی اورنج، ۲۹ کشور تا پایان سال ۲۰۱۸ به دامنه کشورهای تحت پوشش نتفلیکس اضافه خواهند شد. شهروندان فرانسه، بلژیک، اسپانیا، لهستان، لوکزامبورگ، مولداوی، رومانی، اسلواکی از اروپا و مصر، کامرون، کنگو ازآفریقا و عراق و اردن از خاورمیانه می‌توانند از طریق این قرارداد محتوای سرویس نتفلیکس دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است، در سال ۲۰۱۱ اپراتور اورنج ۲۰% از سهام اپراتور عراقی Korek Telecom  را که دارای مجوز ارائه خدمات تلفن همراه است خریداری نمود. علی رقم وجود جنگ داخلی و شرایط بد امنیتی و مشکلات به وجود آمده  از سال ۲۰۱۴ و همچنین تاثیر آن بر این اپراتور، تعداد مشتریان فعال این اپراتور عراقی در سال ۲۰۱۶ به ۷ میلیون رسیده است.

حضور نتفلیکس در آفریقا و خاورمیانه اتفاق مهمی است که می‌بایست درانتظار ماند و دید واکنش مخاطبان این کشورها به محصولات این غول استریمینگ و محصولاتی که مدیران نتفلیکس برای این کشورها در نظر خواهند گرفت چه خواهد بود.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند