چین یک قدم دیگر به راه‌اندازی تجاری خدمات نسل پنجم ۵G نزدیک شد

چین یک قدم دیگر به راه‌اندازی تجاری خدمات نسل پنجم ۵G نزدیک شد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، اپراتور مخابراتی “چاینا موبایل” (China Mobile) با همکاری شرکت هوآوی، روز جمعه موفق به آزمایش کوچکترین پایانه ۵G شدند. به گفته چاینادیلی، این امر نشان‌دهنده آن است که چین در راه پیشگامی در عرصه فناوری نسل بعدیارتباطات بسیار مصمم بوده و تصمیم دارد از تمام توان خود در این زمینه استفاده کند.

این دستگاه که تقریباً ابعادی به اندازه اسپیکرهای آمازون دارد، می‌تواند سیگنال‌های ۵G را به سیگنال‌های WiFi تبدیل کرده و دسترسی کاربران به خدمات پهن باند بی‌سیم نسل پنجم را تسهیل می‌کند.

چین فاز سوم تست های تحقیقاتی جهت توسعه فناوری ۵G را پیش از برنامه زمان‌بندی آغاز کرده؛ این اقدام جهت هموارسازی رهبری نسل بعدی بازار فناوری ارتباطی است؛ این کشور در راستای طرح و برنامه‌های خود، به‌منظور پیشگام بودن در عرصه علم و تکنولوژی، قصد دارد با همکاری شرکت‌های بزرگی همچون هواوی، فاز سوم مراحل اجرایی برقراری و راه اندازی نسل پنجم ارتباطات سیار (۵G) را انجام دهد.

به گفته وزارت ارتباطات چین، اجرای فاز سوم آزمون‌های فنی ۵G با هدف رسیدن به مراحل پیش از تجاری‌سازی محصولات حوزه ۵G است با توجه به اینکه قرار است نخستین استانداردهای نسل پنجم درماه ژوئن سال آینده میلادی ارائه می‌شود.

درهمین رابطه اپراتور دولتی “چاینا موبایل” از نصب ده هزار BTS نسل پنجم تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داده است.

چاینا موبایل، شرکت چینی ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه است، که تمامی سهام آن، در اختیار دولت چین بوده و بزرگترین شرکت در صنعت مخابرات چین می‌باشد.

این شرکت (تا آگوست ۲۰۱۷) با ۸۷۳ میلیون مشترک،  بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان است.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند