با همکاری KDDIو سامسونگ: آزمایش موفقیت آمیز دسترسی به خدمات ۵G و Handover در حین حرکت با سرعت‌های بالا

با همکاری KDDIو سامسونگ: آزمایش موفقیت آمیز دسترسی به خدمات ۵G و Handover در حین حرکت با سرعت‌های بالا

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، اپراتور مخابراتی KDDI ژاپن با همکاری شرکت کره ای سامسونگ برای اولین بار استفاده از خدمات نسل پنجم ارتباطات را در شبکه ریلی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ممکن کردند.

بدین ترتیب با آزمایش یاد شده در شهر سایتامای ژاپن، مسافران قطار تندروی در حد فاصل ایستگاه هایی به فاصله ۱.۵ کیلومتر از هم خواهند توانست با سرعت بارگذاری ۱.۷Gbps از خدمات اینترنت ۵G (تحت فرکانس ۲۸GHz) بهره‌مند شوند.

برای این منظور تجهیزات مخابراتی نسل پنجم جدید (شامل روترهای CPE نسل پنج، واحدهای دسترسی رادیویی، irtualised RAN و virtualised core) نیز در منطقه نصب شده است. با تکمیل این طرح دسترسی به خدمات داده پرسرعت بدون هرگونه اختلال و کاهش سرعت در حین حرکت با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ممکن است.

امکان تماشا و پخش استریم ویدئوهای با کیفیت ۴Kو دانلود ویدئوهایی با کیفیت ۸K  در عرض چند دقیقه از جمله نتایج این طرح است.

سامسونگ و KDDI همکاری برای نصب تجهیزات مخابراتی نسل پنجم را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده اند و با تکمیل این طرح دسترسی مناسب به خدمات یادشده حتی در صورت حرکت اتومبیل ها با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت نیز ممکن خواهد بود.


:مدیر ارشد اجرایی این شرکت مخابراتی در این باره می‌گوید

“این پروژه موفقیت آمیز برای ما دستاورد بزرگی به شمار می رود چرا که بوسیله آن کاربران قادر خواهند بود همه جا حتی در وسایل حمل و نقل پر سرعت و در حال حرکت، به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند و از امکانات آن به منظور رفع نیاز خود، حال چه بسا تجارت باشد چه تفریح، بهره مند شوند”.

وی همچنین اعلام کرد که شرکت مخابراتی KDDI ژاپنی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی فناوری نسل جدید اینترنت ۵Gرا در این کشور به طور کامل برقرار و راه اندازی کند و در این راستا، با غول های تکنولوژی همچون سامسونگ به طور قطع همکاری های بزرگی خواهد داشت.

اپراتور KDDI، شرکت مخابرات ژاپنی است، که در زمینه ارائه خدمات خطوط تلفن ثابت، شبکه تلفن همراه، خدمات اینترنت و پکیج‌های تلویزیون دیجیتال فعالیت می‌نماید.

این شرکت در ماه اکتبر سال ۲۰۰۰ در پی ادغام شرکت‌های دی‌دی‌آی کورپ، کی‌دی‌دی کورپ و آی‌دی‌او کورپ توسط کازاو ایناموری راه‌اندازی شد.

شایان ذکر است در همین رابطه چندی پیش نیز اپراتور مخابراتی China Unicom و شرکت اریکسون خبر از راه‌اندازی تجاری خدمات گیگابیتی LTE-B برای استفاده مسافران قطار پرسرعت جزیره هاینان داده بودند.
بیشینه سرعت این شبکه‌ ۹۷۹Mbps اعلام شده بود؛ با چنین سرعتی، می‌توان فیلم سینمایی با وضوح کیفی ۱۰۸۰P را ظرف کمتر از ۱۳ ثانیه دانلود کرد.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند