به‌منظور تأمین تجهیزات رادیویی ۵G: عقد قرارداد همکاری بلندمدت بزرگترین اپراتور تلفن همراه ژاپن با نوکیا

به‌منظور تأمین تجهیزات رادیویی ۵G: عقد قرارداد همکاری بلندمدت بزرگترین اپراتور تلفن همراه ژاپن با نوکیا

شرکت نوکیا روز گذشته اولین قرارداد مهم خود را به‌منظور تأمین تجهیزات یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین قراردادهای طول تاریخ فعالیت خود را با یکی از اپراتورهای مخابراتی ژاپنی NTT DoCoMo منعقد کرده است.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، این معامله، اولین قرارداد قابل‌توجه نوکیا برای تأمین تجهیزات پرچمدار تلفن همراه براساس استانداردهای جهانی NR در حوزه نسل پنجم شبکه‌های ارتباطات سیار است.

به گفته Nokia، این شرکت در حال بررسی ارائه سرویس‌های تجاری ۵G تا سال ۲۰۲۰ (شروع بازی‌های المپیک تابستانی توکیو) است.

این قرارداد بلندمدت، می‌تواند برای طرفین قرارداد مزایای بسیاری داشته باشد چراکه هم‌اکنون تمامی اپراتورهای مهم مخابراتی در جهان درصدد برقراری و راه‌اندازی هرچه سریع‌تر شبکه اینترنت بی‌سیم و همراه ۵G در کشورهایشان هستند، بنابراین برگ برنده در دست آن کشور و اپراتور مخابراتی خواهد بود که هرچه زودتر و بهتر نسل پنجم اینترنت را راه‌اندازی کنند.

این قرارداد با برنامه‌های اپراتور ژاپنی در استفاده از معماری C-RAN در حوزه ۵G هماهنگ شده است.

این اپراتور ژاپنی سال گذشته، اولین آزمایش میدانی ۵G تحت فرکانس  ۴٫۵Ghz را با همکاری هواوی انجام داده بود. این شرکت بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه در کشور ژاپن، شناخته می‌شود.
دوکومو (NTT DOCOMO) حداقل از ۳ سال پیش به‌تناوب و با بهره‌گیری از دانش شرکت‌های مخابراتی پیشرو نظیر اریکسون، نوکیا و هواوی، به‌عنوان یکی از “اولین”ها در این حوزه فعال بوده است.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند