رشد ۱۶ میلیارد دلاری بازار خدمات زیرساخت Cloud در سه‌ماهه چهارم۲۰۱۷؛ سال ۲۰۱۸ سال چالش ها

رشد ۱۶ میلیارد دلاری بازار خدمات زیرساخت Cloud در سه‌ماهه چهارم۲۰۱۷؛ سال ۲۰۱۸ سال چالش ها

بازار خدمات زیرساخت ابری در سه‌ماهه چهارم به رشدی ۴۶% معادل ۱۶ میلیارد دلار دست یافت.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، طبق آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی Canalys، بازار جهانی خدمات زیرساخت ابری در سه ماهه چهارم سال گذشته به رشدی ۴۶ درصدی معادل ۱۶ میلیارد دلار دست یافت که موجب رشد ۴۵ درصدی در کل سال می‌شود.

انتظار می‌رود که این بازار به روند رو به رشد خود ادامه دهد و رشدی ۳۶ درصدی داشته باشد. اما پژوهشگران، عمدتاً به دلیل نگرانی‌های امنیتی و آسیب‌پذیری‌ها، چالش‌های را در مسیر پیش‌رو پیش‌بینی می‌کنند.

از آنجایی که خدمات دهندگان به دنبال ارتقای سیستم‌ها، بازگرداندن اعتماد مشتری، جلوگیری از نقض داده‌ها و اصلاح نتایج عملکرد هستند، هزینه‌های سرمایه فروشندگان اَبر در مقیاس بالا (سریع‌تر از درآمد) افزایش خواهد یافت.

افزایش روزافزون قوانین انطباق داده‌های منطقه‌ای و کشوری و به‌ویژه مقررات حفاظت کلی اطلاعات کمیسیون اروپا (GDPR) که در ماه می امسال به اجرا گذاشته خواهند شد، به چالش‌ها افزوده خواهند شد.

بر اساس آمار ارائه شده، خدمات وب آمازون (AWS) با در دست داشتن ۳۲ درصد از کل بازار جهانی، در جایگاه فروشنده عمده سه ماه چهارم باقی ماند.
مایکروسافت، گوگل و آی‌بی‌ام نیز به ترتیب ۱۴، ۸،  و ۴ درصد از بازار را به خود اختصاص دادند.

تسلط این چهار شرکت برتر بر بازار به دلیل عملکرد قوی در طول این سه ماه افزایش‌یافته است. مایکروسافت (۹۸%+) بیشترین رشد را داشت و گوگل (۸۵%+)، AWS (۴۵%+) و IBM (۹%+) حرکت روبه‌جلو خود را حفظ کردند.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند