راه‌اندازی آزمایشی پروژه SuperVectoring بربستر سیم مسی؛ باهدف شتاب بخشی به دسترسی بیش از ۱۵ میلیون خانوار المانی به سرعت ۲۵۰Mbps

راه‌اندازی آزمایشی پروژه SuperVectoring بربستر سیم مسی؛ باهدف شتاب بخشی به دسترسی بیش از ۱۵ میلیون خانوار المانی به سرعت ۲۵۰Mbps

دویچه تلکام آلمان در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی یک پروژه آزمایشی «سوپر وکتورینگ» تا پایان سال جاری است.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، اسناد داخلی این شرکت نشان می‌دهند که Deutche Telekom در حال برنامه‌ریزی برای ارتقاء ۱۵٫۴ میلیون خانوار به سرویس سوپر وکتورینگ تا پایان سال است تا سرعت اینترنت را به میزان ۲۵۰ مگابیت در ثانیه افزایش دهد.

قیمت تعرفه‌های سوپر وکتورینگ این اپراتور مخابراتی هنوز تعیین نشده است.

دویچه تلکام قبلاً اذعان کرده بود که با استفاده از سوپر وکتورینگ، تنها به ارتقای سیم‌کشی مسی خود در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ خواهد پرداخت.

اگرچه این غول آلمانی از سوی رقبایی همچون وودافون و یونیتی‌مدیا تحت فشار است. این رقبا هم‌اکنون اینترنتی با سرعت ۲۰۰ مگابیت در ثانیه را ارائه می‌دهند و در سال جاری به دنبال گستردن سرعت ارتباطی خود هستند. درنتیجه دویچه تلکام در آلمان به تکاپو افتاده ازآنجاکه با سیاست قبلی خود مبنی بر ارائه سرعت اینترنت به میزان ۵۰ مگابیت در ثانیه به ۸۰ درصد از خانوارها، «دیگر در بسیاری از شهرها توان رقابت نخواهد داشت.»

این شرکت معتقد است با استفاده از ساختار FTTdp با تلفیق فناوری Vectoring و G.Fast (بر بستر سیم مسی) در حلقه آخر اتصال (last mile) نیازی به‌صرف هزینه‌های گزاف در این زمینه نخواهد بود.

براساس اعلام چندی پیش مدیران “Deutsche Telekom”، تصمیم آن‌ها برای ساختن شبکه آینده تنها تحت تأثیر FTTH نیست: “هدف اصلی این است که کاربران را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شبکه‌های پرسرعت متصل کنیم. هیچ شرکتی توانایی عمرانی و منابع مالی لازم برای پوشش کامل FTTH در آلمان را ندارد و نمی‌تواند با سرعت کافی انتظارهای آن‌ها را برآورده کند.”

کشور آلمان ازلحاظ دسترسی به اینترنت مقرون به صرفه برمبنای قدرت خرید و براساس گزارش رتبه بندی شده ITU در رتبه ۳۵ قرار دارد.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند