برای اولین بار برنامه‌های بلندمدت مدیرعامل جدید Uber برای توسعه حوزه فعالیت این شرکت اعلام شد

برای اولین بار برنامه‌های بلندمدت مدیرعامل جدید Uber برای توسعه حوزه فعالیت این شرکت اعلام شد

مدیر عامل جدید شرکت Uber در نظر دارد تا حوزه فعالیت این شرکت را به اتوبوس‌ها، دوچرخه‌ها و تمام انواع وسایل حمل و نقل توسعه دهد.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، دارا خسروشاهی، برای اولین بار از زمان تصدی مقام مدیرعاملی در پاییز گذشته، خلاصه‌ای از چشم‌انداز بلند مدت خود را در یک کنفرانس به سمع و نظر عموم رساند.

او همچنین با اشاره به نقطه آغاز آمازون به عنوان یک کتاب‌فروشی گفت: «ماشین‌ها برای ما به منزله کتاب‌ها برای آمازون هستند.» او اضافه کرد که “اوبر” درست مانند آمازون که امروزه بازاری برای تجار شخص ثالث است، در نهایت می‌تواند به بازاری برای سایر ارائه‌دهندگان خدمات حمل و نقل بدل شود و بر انواع کسب و کار موجود Uber (از تحویل غذا گرفته تا باربری) تاکید کرد.

در زمینه حمل و نقل مسافر، Uber درحال حاضر در حال امتحان کردن مواردی مانند یک ایستگاه دوچرخه در سانفرانسیسکو می‌باشد و حمل و نقل عمومی می‌تواند هدف بعدی باشد.

خسروشاهی اظهار داشت که «من می‌خواهم سیستم‌های اتوبوسی را برای یک شهر اجرا کنم. می‌خواهم بتوانید Uber بگیرید و سوار مترو شوید . . . بیرون بروید و یک Uber داشته باشید که بیرون منتظر شماست.» در زمانی که Uber در تلاش برای عبور از یک سری بحران‌ها و آماده شدن برای عرضه عمومی در سال آینده است، اظهارات آقای خسروشاهی نشان می‌دهد که او همچنان قصد دارد تا دیدگاه اصلی تراویس کلانیک، مدیر عامل جنجالی سابق شرکت Uber که معتقد بود Uber باید حمل و نقل قابل‌اعتماد را همچون آب جاری در همه‌جا برای همه فراهم سازد، را دنبال کند.

طبق گزارش مالی منتشر شده در روز سه‌شنبه، “اوبر” در سال گذشته درآمدی بالغ‌بر ۷٫۴ میلیارد دلار و خسارت خالص تنظیم شده (غیرجهت‌دار) برابر با ۳٫۵ میلیارد دلار را به‌دست آورد و آقای خسروشاهی تحت فشار قرارگرفته است تا از زیان‌های شرکت بکاهد و با رقبای خود به رقابت بپردازد و همچنان به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید مانند خودروهای بی‌راننده، ادامه دهد.

هفته آینده او اولین سفر آسیایی خود را به عنوان مدیرعامل انجام خواهد داد؛ سفری به ژاپن و هند که یکی از سخت‌ترین بازارهای Uber است زیرا باید برای کسب سهم بازار با Ola (شرکت حمل و نقل هندی) رقابت کند.

ضررهای سنگینی که اوبر در هندوستان متحمل می‌شود یکی از حوزه‌های تحت بررسی سرمایه‌گذاران این شرکت است. هفته گذشته، آقای خسروشاهی موفق به حل و فصل پرونده دادخواهی اقامه شده توسط Waymo شد که Uber در آن متهم به سرقت اسرار تجاری مربوط به خودروهای بی‌راننده با حدود ۲۵۰ میلیون دلار ارزش سهام اوبر و توافق با وایمو برای نظارت بر روی سیستم‌های وسایل نقلیه خودکار Uber از طریق یک شخص ثالث شد.

 

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند