حمله هکری جهانی به ۲ میلیون کاربر اپراتور مخابراتی T-Mobile

حمله هکری جهانی به ۲ میلیون کاربر اپراتور مخابراتی T-Mobile

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، سومین اپراتور بزرگ آمریکا (T-Mobile) هدف یک حمله هکری قرار گرفته که نتیجه آن، سرقت اطلاعات شخصی حدود دو میلیون کاربر این شرکت بوده است.

بر اساس اطلاعیه این شرکت، تیم امنیتی T-Mobile توانست در همان روزی که این حمله کشف شد، جلوی آن را بگیرد.

تی–موبایل ضمن اشاره به اینکه با ارسال پیامکی تمامی کاربرانی که هدف حملات یادشده قرارگرفته‌اند را از موضوع مطلع کرده است، حمله یادشده را دسترسی غیرمجاز توصیف کرده و تاکید کرده، اطلاعات مالی مشتریان سرقت نشده است.

در توضیح این اپراتور آمریکایی آمده در جریان این حمله، اطلاعاتی نظیر شماره‌های تأمین اجتماعی یا کلمات عبور حساب‌های کاربری افراد سرقت یا هک نشده است اما داده‌هایی مانند آدرس، نام و شماره حساب‌های افراد در تی موبایل سرقت شده است.

بااین‌وجود گزارش دیگری می‌گوید که کلمه‌های عبور کاربران در این حمله به سرقت رفته است. هنگامی‌که پرسیده شد چرا شرکت این موضوع را اعلام نکرده است، T-Mobile اشاره کرد که گذرواژه‌ها “به خطر نیفتاده است ازآنجاکه آنها رمزگذاری شده‌اند.”

سخنگوی تی موبایل این حمله را به یک گروه بین‌المللی از هکرها نسبت داده. این شرکت به‌عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی حدود ۷۷ میلیون مشتری در امریکا دارد که کمتر از ۳ درصد از آنها در معرض این حمله هکری قرارگرفته‌اند.

این شرکت تنها اپراتور امریکایی در این حوزه نیست که در معرض حمله قرار گرفته است، سال ۲۰۱۴ نیز برخی از اطلاعات شخصی کاربران AT&T مورد دستبرد واقع شده بود.

 

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند