با همکاری اپراتور امریکایی ورایزن و موتورولا: آزمایش موفقیت‌آمیز نخستین “گوشی هوشمند قابل ارتقاء” برای استفاده از شبکه ۵G

با همکاری اپراتور امریکایی ورایزن و موتورولا: آزمایش موفقیت‌آمیز نخستین “گوشی هوشمند قابل ارتقاء” برای استفاده از شبکه ۵G

اپراتور مخابراتی Verizon آمریکا برای اولین بار از آزمایش نخستین گوشی تلفن همراه قابل ارتقاء (برند موتورولا) برای اتصال به شبکه ۵G خود خبر داده است.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، این آزمایش با استفاده از تجهیزات ۵G NR سامسونگ، مودم Snapdragon X50 کوالکوم و گوشی هوشمند Moto Z3 موتورولا انجام شده و از این طریق دسترسی به امکان ارتباطی مکالمه ویدئویی و وبگردی سریع تحت طیف فرکانسی ۲۸GHz امکان‌پذیر شد.

ورایزون مدعی است این گوشی‌ها اولین گوشی‌های هوشمند جهان هستند که قابلیت ارتقاء به شبکه‌ نسل پنجم تلفن همراه را دارند، علاوه بر اینکه این تست، راه را برای افزایش بیشتر سرعت ارتباطات در این شبکه هموارتر خواهد کرد.

چندی پیش نیز شرکت‌ Verizon با همکاری نوکیا و کوالکام  اولین تماس ۵G را برپایه فناوری ۵G NR آزمایش کرده بود.

بیل استون، نایب‌رییس طرح توسعه تکنولوژی ورایزن با اشاره به اجرای موفق این تست می‌گوید: “شرکت ما اولین اپراتوری خواهد بود که از سال آینده یک گوشی هوشمند نسل پنجمی قابل ارتقاء برای کاربران عرضه خواهد کرد؛ ما طی دو سال گذشته همواره پیشتازی و رهبری در دنیای ۵G را برعهده داشتیم ازجمله راه‌ اندازی اولین سرویس تجاری نسل پنجم شبکه ارتباطی سیار در ماه گذشته”

بدین ترتیب گوشی یادشده همان گوشی خواهد بود که در  زمان تجاری‌سازی این شبکه در سال ۲۰۱۹ مورد استفاده کاربران ورایزون قرار خواهد گرفت.

گفته شده به‌منظور رقابت با ارائه دهنگان خدمات ارتباطی بر بستر فیبرنوری و کابل مسی، خدمات تجاری ۵G این اپراتور تحت عنوان ۵G Home با سرعت ۳۰۰Mbps تا ۱Gbps و با ترافیک نامحدود طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند