با افتتاح رسمی پروژه اپراتور مجازی گوگل: همزمان با پشتیبانی از اکثر گوشی های اندرویدی و آیفون؛ گوگل پروژه MVNO خود را به Google Fi تغییر نام داد

با افتتاح رسمی پروژه اپراتور مجازی گوگل: همزمان با پشتیبانی از اکثر گوشی های اندرویدی و آیفون؛ گوگل پروژه MVNO خود را به Google Fi تغییر نام داد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، سرویس اپراتور مجازی گوگل، سرانجام پس از سه سال از حالت آزمایشی خارج و بانام نهایی Google Fi در دسترس کاربران قرار گرفت.

خدمت جدید قادر است به غول اینترنت کمک کند تا به جایگاه جدیدی در بازار صنعت اپراتوری شبکه سیار دست یابد و رقیبی سخت برای دو اپراتور اول امریکا  AT&T و Verizon باشد.

سرویس MVNO گوگل با توافق با سه شرکت مخابراتی دیگر امریکایی که جایگاه سوم تا پنجم را در اختیار دارند یعنی اپراتورهای Sprint، T-Mobile و US Cellular ارائه می‌شود.

گوگل فای قرار است علاوه بر اکثر گوشی‌های اندرویدی، از گوشی‌های آیفون نیز پشتیبانی کند. اگرچه کاربران می‌بایست برای بهره‌مندی از تمام قابلیت‌های آن، یکی از چندین مدل گوشی‌های پیشنهادی که مستقیماً توسط این MVNO ارائه شده را انتخاب کنند:  یعنی سه مدل گوشی پیکسل گوگل، دو مدل از شرکت ال‌جی و دو مدل از شرکت موتورلا که احتمالاً به برندهای دیگر نیز گسترش خواهد یافت.

در سرویس مخابراتی گوگل امکان جابه‌جایی هوشمند میان شبکه‌های سلولی و WiFi فراهم است و چنانچه کاربر در حین تماس از طریق وای فای از پوشش این شبکه خارج شود، تلفن همراه بدون قطع ارتباط به شبکه سلولی منتقل می‌شود.

هزینه ماهیانه این خدمات ۲۰ دلار در نظر گرفته شده که صرفاً شامل تماس و پیامک نامحدود در محدوده ایالات متحده امریکا استو دسترسی به بسته اینترنت و ‌دیتا نیز نیاز به پرداخت هزینه اضافی دارد که قابل استفاده در ۱۷۰ کشور است.

تعرفه دیتای سرویس مخابراتی گوگل تا سقف ۶GB به میزان ۶۰ دلار در ماه (۱۰ دلار برای هر گیگ) می‌باشد که البته در صورت مصرف بیش از سقف تعیین شده ۱۵GB، سرعت به ۲۵۶kbps محدود خواهد شد.

ازجمله ویژگی‌های دیگر MVNO گوگل فای،  می‌توان به رومینگ بین‌المللی رایگان، دسترسی به بیش از ۲ میلیون هات اسپات وای فای و  همچنین حفاظت از تبادل امن داده‌ها از طریق شبکه VPN گوگل اشاره کرد.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند

خبر مرتبط:
راه‌اندازی آزمایشی فناوری VoLTE از سوی MVNO گوگل در پروژه فای