باهدف کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه خدمات ۵G: یارانه ۹میلیارد دلاری نهاد رگولاتوری ارتباطات آمریکا به اپراتورها

باهدف کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه خدمات ۵G: یارانه ۹میلیارد دلاری نهاد رگولاتوری ارتباطات آمریکا به اپراتورها

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از راه‌اندازی صندوقی با بودجه‌ای ۹ میلیارد دلاری با هدف کمک به حداقل رساندن شکاف دیجیتالی در این کشور خبر داده است.

قرار است این بودجه اختصاصی توسط رگولاتور حوزه ارتباطات آمریکا FCC جهت تسهیل و شتاب بخشیدن به ارائه خدمات نسل پنجم در مناطق روستایی و نقاطی شود که جمعیت در آنها به‌صورت پراکنده زندگی می‌کند یا ازنظر دسترسی جاده‌ای در شرایط دشوار و سختی قرار دارند (از طریق مزایده معکوس) در اختیار اپراتورهای تلفن همراه این کشور قرار بگیرد.

حداقل یک میلیارد دلار از این بودجه، صرف توسعه شبکه تلفن همراه نسل پنجم در حوزه کشاورزی خواهد شد. برنامه یادشده جایگزین برنامه پیشین که یارانه ۴.۵ میلیارد دلاری جهت توسعه  شبکه نسل چهارم بود، می‌شود.

طبق گزارش FCC براساس آمار سال ۲۰۱۶، حدود ۳۹ درصد از ساکنان مناطق روستایی آمریکا از دسترسی به پهن باند وسیع با سرعت بالا محروم هستند، درحالی‌که این رقم برای ساکنان مناطق شهری تنها ۴ درصد است.
همچنین براساس آمار ارائه شده از سوی رگولاتوری حوزه ارتباطات امریکا (FCC)، بیش از ۲۰ میلیون نفر در مناطق روستایی ایالات متحده از دسترسی به اتصال پهنای باند مناسب (۳Mbps/۲۵Mbps) محروم هستند.

این در حالی است که براساس تحقیق صورت گرفته از سوی مایکروسافت بیش از ۱۶۲ میلیون آمریکایی (تقریبا نیمی از جمعیت این کشور) از اینترنت پهن باند (با سرعت حداقلی ۲۵ مگابیت) استفاده نمی‌کنند.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند