برگزاری بزرگترین رویداد سالانه ICT جهان “WSIS Forum 2020” در فروردین ۱۳۹۹ لغو شد

برگزاری بزرگترین رویداد سالانه ICT جهان “WSIS Forum 2020” در فروردین ۱۳۹۹ لغو شد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، بر اساس اطلاعیه انتشار یافته توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات ITU، با توجه به تحولات اخیر در رابطه با ویروس COVID-19 و نیاز به اقدامات مسئولانه جهت جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، برگزارکنندگان این اجلاس تصمیم گرفته‌اند تا برگزاری بزرگترین گردهمایی سالانه جهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به تاریخ دیگری موکول شود.

بر این اساس، این رویداد بین‌المللی که پیش‌ازاین قرار بود در روزهای ۵ و ۶ آوریل ۲۰۲۰ (۱۷ و ۱۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۹) در ژنو سوئیس برگزار شود در تاریخ ۳۱ آگوست تا ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ ( ۱۰ تا ۱۴ شهریور ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد.

در اطلاعیه ITU، ضمن حمایت و ترغیب به حضور ذینفعان WSIS که در ژنو حضور ندارند با استفاده و بکارگیری فناوری‌های کنفرانس از راه دور و ویدئویی آمده است تمامی ثبت‌نام‌هایی که تاکنون انجام‌شده، معتبر خواهند بود؛ درعین‌حال ثبت‌نام جدید از دوشنبه ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰ (۲ تیر ۱۳۹۹) مجدداً آغاز می‌شود.

لازم به ذکر است سه پروژه استارت‌آپی، سه پروژه دولتی و سه پروژه دانشگاهی برتر ایرانی نامزد دریافت جایزه جهانی جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۰ شده اند، پروژه‌هایی که به گفته “ITU” در ارزیابی هیئت کارشناسی WSIS از میان ۸۰۶ پروژه ارسالی مورد تایید قرار گرفته و در صورت رأی کاربران ایرانی می‌توانند در جمع پنج پروژه برتر در گروه خود، به مرحله بعد ارزیابی ها صعود کنند.

گفتنی است پیش‌ازاین موسسه RIPE NCC نیز که مسئولیت تخصیص و نظارت بر منابع IP در اروپا، خاورمیانه و قسمت‌هایی از آسیای مرکزی را برعهده دارد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کلیه گردهمایی‌ها و رویدادهای منطقه‌ای و دوره‌های آموزشی مرتبط با این موسسه ازجمله رویداد MENOG 20 که قرار بود ۱۵ تا ۱۹ مارس (۲۵ تا  ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) در بحرین برگزار گردد به زمان دیگری (که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد) موکول شده است.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند