با هدف مبارزه با کرونا: پذیرش بیت کوین از سوی صلیب سرخ ایتالیا و هلند

با هدف مبارزه با کرونا: پذیرش بیت کوین از سوی صلیب سرخ ایتالیا و هلند

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، شاخه هلندی صلیب سرخ اعلام کرد ارزهای رمزپایه را برای جمع‌آوری اعانات جهت مبارزه با کرونای جدید می‌پذیرد. امروز همچنین اعلام شد که در پویش جدید صلیب سرخ ایتالیا نیز جمع‌آوری وجوه به‌صورت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه پذیرفته می‌شود.

وقتی نوبت به کمک‌های مالی می‌رسد، بسیاری از مؤسسات خیریه پذیرش رمزارزها را به‌عنوان یکی از راهکارها مدنظر قرار می‌دهند.
به‌عنوان‌مثال یونیسف نیز در حال حاضر طرحی را در دست بررسی دارد که براساس آن دریافت اعانات و کمک مالی از طریق بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) امکان‌پذیر باشد. این کمک‌ها به‌صورت ارزهای رمزنگاری نگهداری شده و به پول فیات تبدیل نخواهند شد.

فراموش نکنیم که کمکهای مالی از طریق رمزارزها پس از دستگیری جولیان آسانژ در آوریل ۲۰۱۹ افزایش یافته است. ویکی لیکس حامی شناخته شده فضای کرپتوکارنسی ها است که آن را راهی برای حفظ حریم خصوصی مالی می‌داند. گرایش به پذیرش کمک‌های مالی رمزنگاری حتی برای انتخابات ایالات متحده در نظر گرفته شده است. بااین‌حال، از آن زمان این ایده به بار ننشسته است.

آنچه واضح است، این است که کمک‌های مالی بر پایه رمزارزها بیش‌ازپیش در حال گسترش است و اکنون افراد نیکوکار می‌توانند با اهدا بیت کوین های ارزشمند خود نیز به مبارزه با COVID-19 کمک کنند!

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند