برگزاری مزایده واگذاری موقت طیف فرکانس باند فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز ناشی از شیوع کرونا توسط رگولاتوری آفریقای جنوبی

برگزاری مزایده واگذاری موقت طیف فرکانس باند فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز ناشی از شیوع کرونا توسط رگولاتوری آفریقای جنوبی

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، نهاد رگولاتوری ارتباطات آفریقای جنوبی (ICASA) همزمان با تأکید بر اجرای فراخوان ایجاد شبکه Open Access بی‌سیم با مشارکت فراگیر برای واگذاری دائمی فرکانس شبکه پهن‌باند موبایل،  در پاسخ به افزایش نامتعارف تقاضای دسترسی به پهن‌باند، ناشی از قرنطینه شهروندان به دنبال شیوع کرونا ویروس، اعلام‌شده، تصمیم گرفته است نسبت به برگزاری مزایده طیف فرکانسی  ۷۰۰، ۸۰۰، ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز را برای تخصیص موقت به اپراتورها اقدام کند.

رگولاتوری حوزه ارتباطات آفریقای جنوبی، هدف از این اقدام را کاهش ازدحام شبکه، حفظ کیفیت خدمات باند پهن و کاهش هزینه دسترسی برای مصرف‌کنندگان در زمان وضعیت اضطرار ملی ناشی از شیوع کرونا اعلام کرده است.

این سازمان می‌گوید آزادسازی این طیف فرکانسی به‌عنوان یک مداخله کلیدی برای تحریک بهبود اقتصادی حیاتی بوده و ICASA برای تضمین تسریع در روند صدور مجوز دائم برای، همه اقدام‌های لازم را انجام خواهد داد.

به گفته رئیس سازمان رگولاتوری آفریقای جنوبی، در همین راستا، ICASA تصمیم گرفته است باندهای طیف بین‌المللی ارتباطات سیار (IMT) زیر را برای اختصاص موقت طیف TVWS (700MHz، ۸۰۰MHz) و ۲۳۰۰MHz، ۲۶۰۰MHz و ۳۵۰۰MHz در دسترس قرار دهد؛  متقاضیان می‌بایست درخواست‌های خود تا پنجشنبه ۹ آوریل ۲۰۲۰ به این نهاد ارائه دهند.

دکتر “کیابتسوئه مودیموئنگ” در عین حال افزوده است: “آزادسازی اضطراری این طیف، به هیچ وجه، روندهایی که در حال حاضر برای انتقال دائمی طیف از طریق یک مزایده در جریان است و باید تا پایان ۲۰۲۰ تکمیل شود را نفی نمی‌کند؛ همچنین فرآیندی که شامل اختصاص طیف مورد نیاز Wireless Open Access Network -WOAN “شبکه دسترسی-باز بی‌سیم”  و تکمیل آن طی سال آینده است”.

به گفته او در این رابطه، “این سازمان نسبت به این واقعیت حساس است که آزادسازی اضطراری طیف برای مواجهه با چالش‌های ناشی از همه‌گیری COVID۱۹، نباید سبب تأخیر و تضعیف فرآیند اعطای پروانه جهت دسترسی دائمی به فرکانس شود.
لذا معیارهای مورداستفاده برای آزادسازی طیف فرکانسی در شرایط اضطراری باید عادلانه و غیر تبعیض‌آمیز باشد. ما قصد داریم مراقبت‌های لازم را در این زمینه در نظر بگیریم و اطمینان یابیم که این اقدام هیچ اثر ضدرقابتی برگشت‌ناپذیری بر بازار نداشته باشد”.


منبع
: تحریریه نشریه الکترونیک ترند