توسط تلیا و اریکسون: رکورد سرعت ۵G در تست میدانی شکسته شد

توسط تلیا و اریکسون: رکورد سرعت ۵G در تست میدانی شکسته شد

مترجم: کسری رمضانیان

اپراتور مخابراتی تلیا و شرکت اریکسون، امروز بعد از انجام آزمون‌های مختلف در فضای باز بر روی اولین نسخه‌ آزمایشی نسل پنجم ارتباطی، تکنولوژی ۵G را یک گام به توسعه و به‌کارگیری آن نزدیک‌تر کردند. این آزمایش که در شهر kista قطب صنت ICT سوئد انجام شد، قابلیت‌های ۵G را در محیط دنیای واقعی بر روی یک شبکه دایر نشان داد که شامل آزمون‌هایی بر روی سرعت و تأخیر بود؛ در آزمایش یاد شده از پهنای باند ۸۰۰ مگاهرتزی در باند فرکانسی ۱۵Ghz استفاده شد.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، با این آزمایش، دستیابی به رکورد حدکثر سرعت ۱۵ گیگابیت برای هر کاربر با میزان تأخیر کمتر از ۳ میلی‌ثانیه امکان‌پذیر شد؛ این دستاورد ۴۰ برابر سریعتر از حداکثر سرعت بدست آمده از بستر ارتباطی ۴G می‌باشد.

سرعت بیشتر و تأخیر کمتری که توسط ۵G عرضه می‌شود ، سرویس‌های موجود را ارتقا داده و جا را برای بکارگیری موارد جدید از وضعیت‌ها و سناریوهای سرویس‌دهی و فرصت‌های تجاری باز می‌کند که شامل سرویس‌های ارتباطی و اینترنت اشیاء (IoT) برای مشتریان و صنایع دیجیتال‌ می‌شود.

به‌گفته مدیر شبکه و زیر ساخت اپراتور سوئدی تلیا، این اتفاق دستاوردی بزرگ در راستای ارائه ۵G به مشتریان در سوئد و استونی در سال ۲۰۱۸ می‌باشد؛ یک جنبه مهم تکنولوژی ۵G کارکرد شبکه‌ای بهتر ازلحاظ ظرفیت ، پوشش دهی و مصرف انرژی است. درحالی‌که به‌کارگیری گسترده شبکه‌های ۵G تا سال ۲۰۲۰ انتظار نمی‌رود، پیشرفت و توسعه منابع فرکانسی، محصولات تجاری نشده و آزمایش‌ها در حال اجراست. مشارکت شرکت تلیا و اریکسون جلودار این پیشرفت‌ها در اروپاست و این آزمایش‌های جدید ۵G کمک به راه‌اندازی جهانی نسل پنجم ارتباطات در آینده خواهد کرد.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند