بلعیده شدن غول رسانه‌ای توسط غول مخابراتی at&t!

بلعیده شدن غول رسانه‌ای توسط غول مخابراتی at&t!

پس از خبر خرید پرافت‌و‌خیز یاهو توسط Verizon، اکنون اخباری به گوش می‌رسد مبنی براینکه غول مخابراتی آمریکا AT&T ، شرکت چند رسانه‌ای تایم وارنر را خریداری خواهد کرد. گفته می‌شود این دو شرکت به توافق رسیده‌اند و مدیران at&t موافقت خود را برای خرید تایم وارنر به قیمت ۸۵ میلیارد دلار اعلام کرده‌اند که قسمتی از آن نقد و بخشی دیگر به صورت سهام پرداخت می‌شود؛ معامله‌ای که می‌تواند موجب بازسازی غول ارتباطات در بستر رسانه گردد.

کارشناسان این اقدام AT&T را نشانه‌ای از برنامه‌ریزی این شرکت جهت ارائه خدمات متنوع چندرسانه‌ای به کاربران خدمات تلفن همراه، اینترنت پرسرعت و … می‌دانند.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند به نقل از یورونیوز احتمالا خبر قطعی معامله روز دوشنبه اعلام خواهد شد. همچنین نشریه وال استریت ژورنال نیز ادعا کرد که شرکت اپل این معامله را از نزدیک دنبال و نسبت به خرید تایم وارنر ابرازعلاقه کرده است.
اپل درابتدای سال جاری میلادی پیشنهادی برای تصاحب تایم وارنر ارائه کرده بود؛ همچنین دو سال پیش نیز کمپانی فاکس می‌خواست تایم وارنر را ۸۰ میلیارد دلار بخرد اما معامله لغو شد.

اگر این معامله نهایی شود بزرگ‌ترین معامله دلاری جهان در این حوزه را خواهیم دید و شاهد مالک جدید برای کمپانی‌های برادران وارنر، CNN و HBO خواهیم بود.

شرکت فیلم سازی برادران وارنر، شبکه خبری CNN، شبکه تلویزیونی کابلی HBO، مجله تایم و مجله لایف از جمله زیرمجموعه‌های تایم وارنر هستند.

تایم وارنر همچنین مالک “Time Warner Cable” شرکت مخابرات و رسانه‌های گروهی آمریکایی است، که در زمینه ارائه خدمات تلویزیون کابلی، خدمات اینترنت، صدا روی پروتکل اینترنت و خطوط تلفن ثابت فعالیت می‌کند.
این شرکت از ادغام بخش شبکه‌های تلویزیونی شرکت تایم، با بخش ارائه خدمات اینترنت شرکت ارتباطات وارنر راه‌اندازی شد و در حال حاضر پس از شرکت کامکست، دومین ارائه‌دهنده خدمات تلویزیون کابلی در ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

ترجمه و گردآوری: تحریره نشریه الکترونیک ترند