همکاری اریکسون و ال جی در راستای توسعه ۵G و اینترنت اشیا

همکاری اریکسون و ال جی در راستای توسعه ۵G و اینترنت اشیا

اریکسون و ال جی یک توافق نامه همکاری در راستای توسعه ۵G و تکنولوژی های اینترنت اشیا شامل باند باریک LTE امضا کردند؛ توافق نامه اریکسون-ال جی در مرحله آغازین تا سال ۲۰۲۰ با هدف…

توافق نامه اریکسون-ال جی در مرحله آغازین تا سال ۲۰۲۰ با هدف توسعه ۵G و اینترنت اشیا به طور مشترک بین دو کمپانی اجرا خواهد شد. این توسعه در چهار زمینه انجام خواهد گرفت:

  1. زیرساخت اینترنت اشیا شامل باند باریک LTE
  2. شبکه مبتنی بر نرم افزار (SDN) و مجازی سازی توابع شبکه (NFV) در هسته شبکه های ۵G موجود
  3. شبکه جهانی تحویل محتوا (CDNs)
  4. تکنولوژی های پیشرفته اینترنت اشیا

اریکسون و LG بر تکنولوژی و استراتژی های فرکانس به توافق خواهند رسید و برنامه ریزی بلند مدتی برای توسعه شبکه مهیا خواهند نمود. آنها همچنین در حوزه تحقیقات، تست، به اشتراک گذاری نتایج و توسعه فناوری و تجهیزات همکاری خواهند نمود.

مدیر ارشد فناوری ال جی گفت: ” برای دوره ۵G، با اتکاء به مدیریت مهارت و دانش شبکه ال جی و قدرت فناوری بالای اریکسون شرایط را مهیا خواهیم کرد.

به گزارش ترند، طبق گفته مدیر ارشد فناوری اریکسون، سود بالقوه حاصل از ۵G تنها از طریق صنعت اکوسیستم قوی محقق خواهد شد.

علاوه بر این، هواوی مجوز باند باریک اینترنت اشیا (NB-IoT) را منتشر کرده است که شرایط را برای تجهیزات ارزان تر در بازار LPWA فراهم می آورد. طرح پیشنهادی تایید شده بر اساس استاندارد ۳GPP می تواند به فراهم کردن پوشش داخلی گسترده کمک کند که در عین حال طیف وسیعی از دستگاه های ارزان برای انجام کارها با توان پایین را پشتیبانی می کند.

ترجمه و گردآوری: اختصاصی نشریه الکترونیک ترند