همکاری نوکیا و STC (اپراتور دولتی عربستان) برای توسعه ۵G و اینترنت اشیاء

همکاری نوکیا و STC (اپراتور دولتی عربستان) برای توسعه ۵G و اینترنت اشیاء

نوکیا و اپراتور مخابراتی سعودی (STC) تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری درزمینهٔ توسعه نسل پنجم شبکه‌های سلولی (۵G) و اینترنت اشیاء (IoT) امضا کرده‌اند. به گزارش نشریه الکترونیک ترند، طبق این تفاهم‌نامه دو شرکت آزمایش‌هایی را برروی فناوری‌های ۴.۵G Pro و ۴.۹G (با سرعت دانلود تا ۳Gbps) انجام خواهند داد که گام‌هایی کلیدی برای رسیدن به ۵G هستند. به‌این‌ترتیب ظرفیت کافی برای کاربردهای جدید به وجود خواهد آمد. این همکاری همچنین نقش مهمی در پیشرفت دیجیتالی STC خواهد داشت و چشم‌انداز عربستان سعودی برای تبدیل‌شدن به نقطه اتصال آسیا، اروپا و آفریقا را به واقعیت نزدیک‌تر خواهد کرد.

این تفاهم‌نامه در کنگره جهانی موبایل بین ناصر الناصر معاون فناوری و عملیات STC و سمی الهاج مدیر واحد شبکه‌های موبایل نوکیا امضاشده است. فناوری ۵G با داشتن تأخیر بسیار پایین و سرعت بسیار بالا، قابلیت‌های جدیدی را در چند صنعت جدید ازجمله صنعت خودروسازی، سلامت از راه دور، واقعیت مجازی و ویدیوهای باکیفیت بسیار زیاد به وجود خواهد آورد.

nokia-4-9gاپراتور STC خواهد توانست با استفاده از دانش تخصصی نوکیا در ۴.۵G Pro و ۴.۹G حرکت خود به سمت شبکه‌های ۵G را آغاز کرده و زیرساخت خود برای افزایش حجم داده‌ها و دستگاه‌ها را تقویت نماید. این دو شرکت طبق تفاهم‌نامه ذکرشده می‌توانند کاربردهای جدید اینترنت اشیا و ۵G را به وجود آورده و با استفاده از شبکه STC ، آزمایش‌هایی پیشرفته روی فناوری‌های ۴.۵G Pro و ۵G انجام دهند.

آزمایش‌های نوکیا روی سلول‌های کوچک و RAN متمرکز شرایط را برای رسیدن به ۵G و کاربردهای جدید IoT آماده خواهد کرد. این دو شرکت برای مدرن سازی شبکه ها برای نسل پنجم و رسیدن به رایانش ابری استفاده خواهند کرد و در این مسیر از فناوری رادیویی نوکیا به نام AirScale، پلتفرم AirFrame، RAN متمرکز، Cloud RAN ، برش شبکه‌ای MIMO و بهینه‌سازی چندلایه‌ای SON استفاده خواهند کرد. نوکیا در این همکاری محصولات و مفاهیم جدید  و STC نیز دیدگاه‌های خود در مورد روال‌های جدید در صنعت را به اشتراک خواهند گذاشت.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند