اریکسون، Gigabit-LTE را برای دانلودهای سریع تر ویدئو، روانه می کند

اریکسون، Gigabit-LTE را برای دانلودهای سریع تر ویدئو، روانه می کند

اریکسون در حال ارائه یک نسخه جدید از LTE است که سرعت های ۱ گیگابیت را برای شبکه های LTE ممکن خواهد ساخت. این نسخه از LTE که Gigabit-LTE نامیده می شود، اجازه خواهد داد تا اپراتورها با سرعت های بسیار بالا, کارهایی مانند دانلود ویدیو و یا جستجوی دسترسی به شبکه سریع برای برنامه های کاربردی ماموریت حیاتی را برای سازمان ها انجام دهند.

Arun Bansal ، رئیس واحد شبکه رادیویی اریکسون، در طول یک پخش وب برای اعلام این محصول گفت که اپراتورهایی که می خواهند از ۱-Gigabit LTE استفاده نمایند, حداقل باید ۶۰ مگاهرتز طیف و یک سیستم قوی از تجمع حامل ها داشته باشند. ویژگی های دیگر عبارتند از:

  • MIMO 4×4 روی ۲۰ مگاهرتز طیف در باندهای متوسط و بالا
  • MIMO 2×2 در باندهای کم
  • ۲۵۶ QUAM
  • باند لینک پایین تکمیلی ۱.۴ گیگاهرتز

Bansal گفت: “قابلیت ۱-Gig به شما, ارزش زیادی ارائه می دهد” و او افزود “تنها ۵ ثانیه برای دانلود یک فصل کامل از یک برنامه تلویزیونی طول خواهد کشید” و اشاره کرد که این فناوری نیز از خدمات جدید مانند ویدئوی ۴K با کیفیت بالا بهره مند خواهد شد.

بر اساس آخرین Ericsson Mobility Report، ۹۰ درصد از جمعیت جهان, پوشش پهن باند تلفن همراه را تا ۲۰۲۱ خواهند داشت. این گزارش نیز پیش بینی می کند که ترافیک در شبکه تلفن همراه ۱۰ برابر آن زمان رشد خواهد کرد و ۷۰ درصد از این ترافیک, ویدئو خواهد بود.

برای دستیابی به اپراتورهای Gigabit-LTE نه تنها, شبکه های LTE با راه حل نرم افزاری اریکسون باید ارتقاء یابد، بلکه باید آنها از گوشی های هوشمندی استفاده نمایند که از ۲۵۶ QUAM و تجمیع حامل حمایت نماید.
اریکسون در ماه نوامبر گذشته با Telstra, قابلیت ۱-Gigabit LTE آن را نشان داد. این نمایش شامل پنج تجمیع حامل LTE پیشرفته بود و دو شرکت, سرعت های لینک پایین را در بیش از ۹۵۰ مگابیت در ثانیه با استفاده از ۱۰۰ مگاهرتز از طیف به دست آوردند. علاوه بر این، این دو شرکت گفتند که آنها سرعت دانلود بیش از ۸۴۳ مگابیت را در ثانیه کسب نموده اند.

این شرکت زیرساخت های مخابراتی, Gigabit-LTE و نوآوری های دیگر خود را در طول کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۶ در بارسلونا در اواخر این ماه، نمایش خواهد داد.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند