تازه‌ترین گزارش اریکسون منتشر شد: افزایش هفتاد درصدی ترافیک موبایل طی سال گذشته

تازه‌ترین گزارش اریکسون منتشر شد: افزایش هفتاد درصدی ترافیک موبایل طی سال گذشته

جدید‌ترین گزارش شرکت اریکسون نشان می‌دهد که ترافیک موبایل در جهان در پایان فصل اول ۲۰۱۷ حدود ۷۰ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ بوده است.
به‌گزارش نشریه الکترونیک ترند، شگفت انگیز نیست استریمینگ ویدیو، بخش عمده‌ای از این افزایش ترافیک را تشکیل می‌دهد. حدود نیمی از ۸.۸ اگزابایت داده منتقل شده، فایل‌های ویدیویی بوده است؛ پیش‌‌بینی می‌شود که این عدد تا سال ۲۰۲۲ به حدود سه چهارم کل مصرف افزایش پیدا کند. البته در آن زمان، حجم کل ترافیک حدود ۷۱ اگزابایت خواهد بود. همچنین در حوزه اپلیکیشن های موبایل، شبکه‌های اجتماعی مکان خود در جایگاه دوم را تثبیت کرده‌اند.

Ericsson-june-2017-mobile-data-traffic
بخش عمده‌ای از این گزارش به رفتار کاربران اختصاص دارد. به نظر می‌رسد که تعداد کاربران اینترنت موبایل، روزانه یک میلیون نفر افزایش پیدا می‌کند. به علاوه، پیش‌‌بینی می‌شود که فناوری LTE تا سال آینده به پرکاربرد‌ترین فناوری دسترسی به اینترنت موبایل تبدیل شود. گزارش شرکت اریکسون با بهره گیری از سنجش‌های انجام شده در صد‌ها شبکه موبایل، رشد خارق العاده و زیرینایی این صنعت را نشان می‌دهد.

Ericsson-june-2017-mobile-subscriptions-forecastبه گفته مدیر ارشد راهبردهای اریکسون، کاربران ۴G هر روز افزایش پیدا می‌کنند، سرعت پذیرش voice over LTE بیشتر شده است و رشد ترافیک به اندازه‌ای شده است که از سال ۲۰۱۳ بی‌سابقه است؛ او از پیشرفت صنعت شبکه به سمت فناوری‌های نسل پنجم ابراز خرسندی کرده است بعلاوه پیش بینی‌های آنها نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۲، حدود نیم میلیارد نفر از خدمات نسل پنجم استفاده خواهند کرد که ۱۵ درصد جمعیت جهان را پوشش می‌دهد.volte_subscriptionsدر این گزارش همچنین پیش بینی شده است که تا پایان سال ۲۰۲۲ بیش از ۵ میلیارد کاربر LTE و نیم میلیارد کاربرد ۵G وجود خواهند داشت. فناوری ۵G از سال ۲۰۲۰ در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت. با این وجود، به نظر می‌رسد که پذیرش آن نسبت به ۴G سریع‌تر خواهد بود و تا سال ۲۰۲۵ به فناوری بر‌تر در جهان تبدیل خواهد شد.

دلیل اصلی رشد کاربران، اتصال کشورهای APAC و مخصوصا هند است که به نوبه خود به دلیل استراتژی‌های رو به جلوی شرکت Jio است. چین هم علیرغم پیشرفتی که تاکنون داشته است، هنوز هم رشد زیادی دارد.

چین و هند، بیشترین تعداد کل کاربران را دارند و کشورهایی مثل اندونزی، پاکستان و نیجریه نیز به سرعت در حال رشد هستند. شرکت اریکسون تخمین می‌زند که در حال حاضر ۵/۲ میلیارد کاربر موبایل در جهان وجود دارد که در مجموع ۷.۶ میلیارد سیم کارت دارند. [دسترسی به گزارش کامل]

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند