اختراع جدید گوگل، سیستم پیک‌رسان را نابود می‌کند!

اختراع جدید گوگل، سیستم پیک‌رسان را نابود می‌کند!

گوگل درحال کار بر روی توسعه تکنولوژی خودروی بدون راننده خود است؛ به نظر می‌رسد این شرکت در حال حاضر به فکر استفاده از این امکان برای خلق ایده‌های جدید است:، آنچه درباره آن گفته می‌شود نه پهپاد، بلکه یک خودروی ون هست که به‌صورت خودران کالای سفارش داده‌شده را به مقصد می‌رساند. سیستم دلیوری و پیک بدون راننده.


در ثبت اختراع انجام‌شده گوگل، یک خودروی وًن بدون راننده همراه با اتاقکی از کابینت‌های ذخیره سازی با نزدیک شدن به محل مشتری یک هشدار برای وی ارسال می‌کند. به گزارش ترند و به نقل از خبرآنلاین، گوگل سیستم قفل پشت ون را تعریف کرده تا با کشیدن کارت بانکی و پرداخت وجه و زدن پین و پسورد، مشتری بتواند از خودروی بدون راننده کالای خود را دریافت کند؛ وقتی تحویل انجام شد، پیک گوگل سراغ مشتری بعدی می‌رود!
google deliveryما می‌دانیم که گوگل در حل آزمایش روی خودروی خودران خود است و این ثبت اختراعات فعلاً روی کاغذ هستند تا اینکه یک روزی بتواند با سیستم جدید سیستم پیک موتوری سنتی را به تاریخ بپیوندد.
البته آمازون به‌عنوان رقیب، از پهپاد دلیوری استفاده می‌کند و اجناس را با پهپاد سبک به دست مشتری می‌رساند. آمازون فعلاً درگیر قوانین اداره هوانوردی فدرال آمریکا و متقاعد کردن اداره هوانوردی است؛ البته چالش وزن کالا، ایمنی سیستم کنترل و… نیز در کنار آن به‌طور گسترده موردبحث بررسی قرارگرفته است.
ظاهراً آمازون زود‌تر از گوگل مبارزه با پیک موتوری‌های سنتی را شروع کرده اما ممکن است گوگل با ون خودران بتواند آن را به انجام رساند!

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند