راه‌اندازی اولین شبکه LTE زیرزمینی توسط سوئیس‌کام و اریکسون

راه‌اندازی اولین شبکه LTE زیرزمینی توسط سوئیس‌کام و اریکسون

سوئیس‌کام و اریکسون در اقدامی جالب، اولین سایت‌رادیویی زیرزمینی تجهیز شده با smallcell را برای شبکه LTE در سوئیس مستقر کرده‌اند. قرار است ۲۵۰ پروژه مشابه در سایر شهرهای این کشور طی سال ۲۰۱۶ میلادی اجرا گردد. از مهم‌ترین مزیت این شیوه کاهش ۵۰% هزینه‌های نصب می‌باشد.

سوئیس‌کام و اریکسون ثابت کرده‌اند که سایت‌های زیرزمینی LTE می‌توانند به‌منظور بهبود و ارتقاء ظرفیت با استفاده از سلول‌های کوچکی که از اتصال واحد رادیویی راه دور سایت زیرزمینی اریکسون، و سیستم آنتن microcell درون زمینی استفاده می‌کنند (حتی در زیر سطح خیابان) در سطح جهان مورداستفاده قرار بگیرد.
به گزارش ترند، استفاده از سیستم زیرزمینی خیابانی که در آن‌ها از قبل فیبر نوری و کابل برق وجود دارد هزینه‌ی نهایی را تا ۵۰ درصد پایین می‌آورد.

TARAND EricssonRadio

 

بدین ترتیب، اولین سایت زیرزمینی برای LTE مجهز به اسمال‌سل به‌وسیله‌ی مقامات سوئیس مورد تأیید قرارگرفته و ۲۵۰ پروژه جدید نیز در طول سال ۲۰۱۶ در شهرهای این کشور اجرایی می‌شود. این راه‌حل با فعال کردن استفاده مجدد از دارایی‌های موجود و فضای زیر زمین به‌طور مؤثر و کارآمدی به نیازهای شهرها در این حوزه پاسخ می‌دهد.

این ایده با پشتیبانی از اجرای شبکه ۵G، بهترین راه‌حل توسعه شبکه را در آینده عرضه می‌کند.
منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند