Verizon، استراتژی خود را در حوزه IoT (اینترنت اشیاء) اعلام کرد

Verizon، استراتژی خود را در حوزه IoT (اینترنت اشیاء) اعلام کرد

شرکت مخابراتی آمریکایی ورایزون از استراتژی جهانی خود برای ساده کردن “بازار اینترنت اشیاء” و تسهیل به‌کارگیری آن پرده‌برداری کرد. این شرکت می‌گوید که در حال حاضر اکوسیستمی با بیش از ۱۰۰۰ کانال مشارکتی دارد و درآمد حاصل از اینترنت اشیاء و راه‌حل‌های مخابراتی آن به ۴۹۵ میلیون دلار در سال جاری رسیده است. به‌این‌ترتیب وایزون می‌گوید که در حال ایجاد یکی از هنگفت‌‌ترین مقادیر درآمد از اینترنت اشیاء در مقایسه با هر شرکت دیگری در ایالات‌متحده است. بااین‌حال، این شرکت همچنان برنامه‌هایی برای توسعه‌ی آن دارد.

پلتفرم ایجادکننده تینگ‌اسپیس (ThingSpace) با رابط‌های نرم‌افزاری باز

  • هسته شبکه اینترنت اشیاء در LTE بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌های Cat1
  • پروژه بازار شهر‌های هوشمند در پنج سال آینده ۲۰ درصد رشد خواهد داشت.
  • شرکت ورایزون ۴۹۵ میلیون دلار درآمد در سال جاری را تا به امروز از طریق راه‌حل‌های اینترنت اشیاء ثبت کرده است.

مایک لانمان  نایب‌رئیس ارشد  تولیدات در ورایزون گفت: “علیرغم پتانسیل‌های هیجان‌انگیز، اینترنت اشیاء بیش‌ازحد پیچیده، بیش‌ازحد پراکنده، بیش‌ازحد گران برای متصل شدن و بیش‌ازحد سخت ازنظر اندازه‌گیری است.” وی افزود: “باتجربه‌ای که ما درزمینهٔ شبکه‌ها، دستگاه‌ها، سیستم‌های عامل و برنامه‌های کاربردی داریم، یک رویکرد جامع برای ساده کردن به‌کارگیری آن اتخاذ کرده‌ایم تا بازار اینترنت اشیاء را از میلیون‌ها ارتباط به میلیارد‌ها ارتباط ارتقاء دهیم.”

برنامه ورایزون با راه‌اندازی تینگ اسپیس آغاز می‌شود؛ پلتفرم IoT جدیدی که به کاربران اجازه می‌دهد تا محیط اینترنت اشیاء خود و داده‌های مرتبط را به‌صورت پیوسته از دستگاه به شبکه به برنامه مدیریت کنند.

برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان، حتی اگر از مشتریان ورایزون نباشند می‌توانند بر پلتفرم تینگ اسپیس کدگذاری و آزمایش انجام دهند. به گزارش ترند این شرکت مخابراتی کنفرانسی برای برنامه نویسان در بوستون  در دسامبر برگزار خواهد کرد تا جزئیات بیشتر و یک معرفی عملی را ارائه کند (بوستون یک منطقه کلیدی برای توسعه اینترنت اشیاء است، به‌ویژه برای کاربردهای صنعتی). وایزون وعده داده است که “صد‌ها” رابط نرم‌افزاری و API را طی سال ۲۰۱۶ روی پلتفرم اجرا کند.

همچنین این شرکت مخابراتی یک هسته شبکه اختصاص داده‌شده جدید و گزینه‌های اتصال جدید برای نسل بعدی حالت‌های استفاده از اینترنت اشیاء خلق خواهد کرد. هزینه اتصال گسترده اینترنت اشیاء به شبکه گسترده  در مقایسه با سایر شبکه‌ها مانند وای فای، بلوتوث و زیگبی  بسیار بالا‌تر است. هرچه اینترنت اشیاء به‌طور گسترده‌تری مورداستفاده قرار می‌گیرد، نیاز است که اتصال شبکه ساده، قابل‌اطمینان و اقتصادی گردد.

بنابراین ورایزون یک هسته شبکه اینترنت اشیاء را از طریق معماری LTE بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌های Cat1 خلق کرد و متعهد شده است که حالت ذخیره انرژی مختص ۳GPP برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء را از سال آینده فعال کند تا کمک کند که عمر باتری دستگاه به ده سال افزایش یابد.

همچنین ورایزون موتور تحلیل داده‌های عظیم خود را برای به‌کارگیری اینترنت اشیاء، تجاری خواهد کرد تا به مشاغل مختلف کمک کند که دیدگاه‌های عملی بیشتری از انبوه داده‌های تولیدشده توسط دستگاه‌های اینترنت اشیاء به دست آورند. این شرکت همچنین سه راه‌حل شهر‌های هوشمند جدید را معرفی کرده است: ویدئوی هوشمند، چراغ هوشمند و مدیریت هوشمند ترافیک.

این شرکت مخابراتی بر این باور است که بازار برای راه‌حل‌های شهر هوشمند سالانه بیش از۲۰ درصد از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد.

لانمان گفت: “نوآوری‌های مداوم در شهر‌های هوشمند، اتومبیل‌ها و موارد پوشیدنی متصل شده نشان می‌دهد که اینترنت اشیاء چگونگی زندگی و کار ما در آینده است.” وی با اشاره به اینکه شهر‌های هوشمند پیچیده هستند، گفت: “آن‌ها زمانی می‌توانند به بهترین شکل کار کنند که سیستم‌های آن‌ها بتوانند به‌صورت یکپارچه با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و هماهنگ شوند. ارتباط بین چراغ خیابان و امنیت عمومی یا پارکینگ و جریان ترافیک چیست؟ راه‌حل‌های هوشمند ما می‌توانند به‌عنوان ابزار‌های مهم برای احیای زندگی شهری، تحریک توسعه اقتصادی و پویاتر، انعطاف‌پذیرتر، پایدارتر کردن جوامع استفاده شوند.”

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند