نشت اطلاعات شخصی ۴ میلیون کاربر شرکت مخابراتی Time Warner Cable

نشت اطلاعات شخصی ۴ میلیون کاربر شرکت مخابراتی Time Warner Cable

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، سوابق و اطلاعات شخصی بیش از چهار میلیون کاربر اپلیکیشن MyTWC که مرتبط با ارائه خدمات چندرسانه‌ای و سرگرمی شرکت تایم وارنر کیبل (Spectrum Internet) است، به‌علت نگهداری غیر امن بر روی سرورهای شرکت آمازون به سرقت رفته است.

اولین بار مرکز امنیتی Kromtech از وقوع این مشکل مطلع و از احتمال نشت اطلاعات کاربران خبر داد.

حجم فایل‌های یادشده بیش از ۶۰۰ گیگابایت بوده و حاوی اطلاعات حساسی مانند شناسه تراکنش ها، نام کاربری، آدرس‌های مک، شماره‌های سریال، شماره‌های حساب‌های کاربری و غیره بوده و افشای این اطلاعات در تاریخ ۲۴ آگوست و بدون نیاز به هیچ‌گونه کلمه عبوری رخ‌داده است.

هنوز مشخص نیست سوءاستفاده‌ای از این اطلاعات به‌عمل‌آمده یا خیر. Time Warner Cable بلافاصله پس از کسب اطلاع در مورد این سهل‌انگاری، داده‌های یادشده را حذف و تحقیق در این زمینه را آغاز کرده است. مسئول اصلی این سهل‌انگاری شرکت نرم‌افزاری BroadSoft است که اپلیکیشن MyTWC را طراحی و تبادل داده‌های آن را زیر نظر دارد.[منبع]

Time Warner Cable spectrum
لازم به ذکر است ماه گذشته نیز رسانه بین‌المللی HBO از زیرمجموعه‌های تایم وارنر (مالک پیشین تایم وارنر کیبل)، تحت یک حمله هکری قرار گرفت، به‌طوری‌که هکرها به ۱٫۵ ترابایت از اطلاعات این شبکه ازجمله سریال بازی تاج و تخت به سرقت بردند.
آنها در پی عدم دریافت باج مدنظر، قسمت‌هایی از سریال‌های پخش نشده را به‌صورت آنلاین منتشر کردند؛ آن حمله سایبری، ناشی از نقص امنیتی موجود در سرورهای شبکه HBO عنوان‌شده بود.

شایان ذکر است شرکت “Time Warner Cable” شرکت مخابرات و رسانه‌های گروهی آمریکایی است، که درزمینه ارائه خدمات تلویزیون کابلی، خدمات اینترنت، صدا روی پروتکل اینترنت و خطوط تلفن ثابت فعالیت می‌کند و سال گذشته توسط شرکت مخابراتی Charter Communications از غول رسانه‌ای آمریکایی تایم وارنر (مالک  شبکه خبری CNN و شبکه تلویزیونی کابلی HBO و…) خریداری شد و به Spectrum تغییر نام داد.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند