زنگ خطر برای AT&T و Verizon؛ اسپرینت و تی موبایل دو اپراتور بزرگ آمریکایی با ادغام خود موافقت کردند

زنگ خطر برای AT&T و Verizon؛ اسپرینت و تی موبایل دو اپراتور بزرگ آمریکایی با ادغام خود موافقت کردند

کمپانی مخابراتی Softbank ژاپن و شرکت مخابراتی Deutsche Telecom آلمان با ادغام زیرمجموعه‌های خود اپراتورهای Sprint و T-Mobile موافقت کردند.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، شرکت Softbank و شرکت مادر T-Mobile یعنی Deutsche Telecom تصمیم دارند از طریق تبادل سهام اپراتورهای خود در آمریکا را ادغام کنند.

براساس اطلاعات منتشر شده این دو به زودی در مورد جزییات قرارداد به توافق خواهند رسید.

در این معامله T-Mobile به عنوان اپراتور بزرگتر حدود ۵۰ میلیارد دلار ارزش بازار دارد درحالیکه سهم بازار Sprint حدود ۲۸ میلیارد دلار است .اپراتورهای “at&t” و “Verizon” اپراتور مخابراتی پیشتاز بازار ایالات متحده هستند، در پس این دو T-Mobile و Sprint قرار دارند.

Verizon vs at&t retail wireless subscribers

رویترز گزارش داده است که این دو شرکت میخواهند بدون فروش دارایی های خود در کوتاه مدت، با هم ادغام شوند.

منابع آگاه دلیل اقدام این شرکت ها را استفاده حداکثری از منابع فرکانس دراختیار و هم‌افزایی ناشی از کاهش هزینه‌ها می‌دانند.

sprint t-mobile verizon at&t
در گزارشی که از سوی رویترز ارائه شده، اعلام گردیده دپارتمان ضد انحصار وزارت دادگستری آمریکا نگرانی هایی در مورد این قرارداد دارد زیرا سومین و چهارمین اپراتورهای بزرگ این کشور با هم ادغام می شوند.

این دو شرکت در مجموع به اندازه AT&T مشتری دارند. رگولاتوری حوزه ارتباطات آمریکا (FCC) نیز اعلام کرده که نگرانی هایی در مورد ادغام شدن شرکت های بزرگ بازار موبایل دارد.

نتیجه نهایی قرارداد این دو شرکت احتمالا تا پایان این ماه اعلام خواهد شد.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند