عرضه اولین پیام‌رسان برپایه فناوری بلاکچین؛ با پشتیبانی از چندین ارز رمز پایه

عرضه اولین پیام‌رسان برپایه فناوری بلاکچین؛ با پشتیبانی از چندین ارز رمز پایه

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، به نظر می‌رسد تلگرام اولین پیام رسانی نیست که به استفاده از فناوری بلاکچین فکر می‌کند زیرا در حال حاضر سرویس پیام‌رسانی وجود دارد که از بستر بلاک چین برای ارائه سرویس پیام‌رسانی امن استفاده می‌کند و همچنین یک کیف پول تعبیه‌شده در خود دارد که کاربران می‌توانند از آن به منظور خریدوفروش و انتقال ارزهای دیجیتال به یکدیگر استفاده کنند.

این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، سایت‌ها و پلت‌فرم‌های بسیاری در این زمینه ایجاد شده‌است؛ حال پیام رسان جدیدی نیز برپایه تلکنولوژی بلاک‌چین نیز به این عرصه پرتب و تاب پیوسته است.

این سرویس که تحت اسم “بی چت” (BeeChat) در اکتبر سال گذشته راه‌اندازی شد اکنون بیش از یک ‌میلیون کاربر دارد.

BeeChat Blockchain
پیام رسان BeeChat به منظور سهولت در دسترسی و استخراج ارزهای مجازی رمزنگاری شده شروع به کار کرده است و حالا این اپلیکیشن در جهان نخستین پیام رسانی خواهد بود که به تمامی علاقمندان به سرمایه‌گذاری و مبادله با ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده خدمات و سرویس‌های مرتبط را ارائه خواهد داد.

این پلت‌فرم از رمزنگاری کامل (end-to-end encryption) استفاده کرده و امکان ارائه انواع روش‌های ارتباطی نظیر ارسال پیام، برقراری تماس صوتی و ویدئویی را برای کاربران فراهم آورده است.

این پیام‌رسان ادعا می‌کند که موفق به جذب میلیون‌ها کاربر شده است.

تنها تفاوت بین فناوری بلاک چین محور در “بی چت” و تلگرام این است که بی چت به‌جای آنکه ارز خودش را راه‌اندازی کند، به کاربرانش اجازه می‌دهد که با استفاده از ارزهای دیجیتال رایج موجود مانند بیت کوین، اتریوم و موارد دیگر دادوستد کنند.

این برنامه کاربردی هم‌اکنون به هشت زبان موجود است اما بر اساس بررسی ها، اکثر افزونه‌ها و فهرست‌های اجتماعی به زبان چینی بودند بنابراین حدس می‌زنیم اکثر کاربرانش از چین باشند.