برگزاری پیش از موعد مزایده باند فرکانسی مرتبط با ۵G در کره جنوبی

برگزاری پیش از موعد مزایده باند فرکانسی مرتبط با ۵G در کره جنوبی

به گفته وزارت ارتباطات کره جنوبی، مزایده باند فرکانسی ۵G یک سال زودتر از موعد مقرر در این کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، وزارت علوم و فناوری ارتباطات و اطلاعات کره جنوبی ضمن تعیین شرایط جدید برای جلوگیری از افزایش بسیار زیاد قیمت‌ها، مزایده فرکانس‌های ۵.۵GHz و ۲۸GHz  را، در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی برگزار خواهد کرد.
علاوه بر این، برای رفع بار مالی و جلب سرمایه‌گذاران، اجرای پروژه‌های زیرساخت در نیمه اول سال بعد انجام خواهند شد.

انتظار می‌رود در پی این مزایده، فعالیت اپراتورهای این کشور ازجمله SK Telecom، KT و LG Uplus جهت استقرار نسل پنجم شبکه ارتباطی گسترش یابد.

دولت کره جنوبی به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های سرمایه‌گذاری (CAPEX) اپراتورها، آن‌ها را به سرمایه گذاری مشترک در برخی زمینه‌ها تشویق کرده است.
براساس برنامه دولت کره جنوبی، تجاری سازی ۵G در ماه مارس ۲۰۱۹ و راه‌اندازی کامل و سراسری آن در سال ۲۰۲۲ انجام می‌پذیرد.

دولت این کشور علاوه بر موضوع نسل پنجم ارتباطات سیار، درزمینه اینترنت اشیا نیز، به‌منظور تشویق افراد به استفاده از IoT، تعدادی از مقررات فعلی را حذف  و نسبت به مقررات زدایی اقدام خواهد داد.

پیش‌تر شرکت‌هایی که محصولات خود را در زمینه اینترنت اشیاء، با نام تجاری خود ارائه می‌دادند، نیاز به سرمایه ۲٫۸ میلیون دلاری داشتند تا به‌عنوان اپراتورهای ویژه مخابراتی ثبت شوند؛ بااین‌حال، وزارت ارتباطات کره جنوبی در نظر دارد که در نیمه اول سال آینده پیشنهاد جدیدی را در مجمع ملی ارائه دهد.

وزارت علوم و فناوری ارتباطات و اطلاعات کره جنوبی برآورد کرده است که در پنج سال آینده تقریباً  ۲۷٫۷ میلیارد دلار ارزش اقتصادی کسب کرده و تقریباً ۱۲۰۰۰ شغل جدید به دلیل پیشرفت شبکه‌ها و استفاده گسترده از اینترنت اشیاء ایجاد خواهد شد.

کره جنوبی همچنین جهت کاهش اختلاف سرعت اینترنت بین شهرها و مناطق روستایی با استفاده از طبقه‌بندی کردن اینترنت پرسرعت به‌عنوان یک «سرویس بین‌المللی» طرح‌هایی ارائه کرده است که مانع اشکال‌تراشی شرکت‌های مخابراتی در نصب دکل‌های اینترنت پرسرعت به خاطر اشکالات فنی می‌شوند.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند