نیمی از نوجوانان “تقریباً دائماً” در اینترنت آنلاین هستند|یوتیوب محبوب‌ترین پلتفرم آنلاین در میان نوجوانان آمریکایی

نیمی از نوجوانان “تقریباً دائماً” در اینترنت آنلاین هستند|یوتیوب محبوب‌ترین پلتفرم آنلاین در میان نوجوانان آمریکایی

جدیدترین گزارش مرکز تحقیقاتی Pew با محوریت استفاده از تکنولوژی در بین نوجوانان آمریکایی منتشر شد؛ به گزارش نشریه الکترونیک ترند، نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد دست کم ۴۵ درصد از نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله اغلب اوقات روز و “تقریباً همیشه” آنلاین هستند و ۴۴ درصد دیگر نیز اظهار داشتند که هر روز چندین بار آنلاین می‌شوند. (این رقم در دوره ۲۰۱۵-۲۰۱۴ حدود ۲۴ درصد بود)

براساس اعداد و ارقام منتشر شده از سوی مرکز تحقیقات Pew، حدود ۲۴ درصد از نوجوانان در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ با افزایش روزافزون استفاده از تلفن‌های هوشمند دائما آنلاین بودن‌شان را گزارش دادند و ۹۵ درصد از نوجوانان حاضر نیز اظهار داشتند که یا یک گوشی داشته یا به آن دسترسی دارند.

این بررسی همچنین بر اساس اظهارات تقریباً نیمی از نوجوانان (۵۱%) که از فیسبوک استفاده می‌کردند، نشان داد که در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی، فیسبوک دیگر محبوب‌ترین پلتفرم آنلاین در میان نوجوانان نیست.

براین اساس، یوتیوب با آمار ۸۵ درصدی محبوب‌ترین پلتفرم اینترنتی در میان نوجوانان آمریکایی است و پس‌ازآن اینستاگرام (Instagram) و اسنپ چت (Snapcaht) به ترتیب با ۷۲ و ۶۹ درصد در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. فیس بوک با نزولی ۲۰ درصدی در پس این سه قرارگرفته است.

پیش‌ازاین و در گزارش قبلی این مرکز تحقیقاتی (گزارش ۲۰۱۵) فیس‌بوک با محبوبیت ۷۱ درصدی در میان نوجوانان، مقام اول جدول محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی را داشت.

لازم به ذکر است که در میان نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله آمریکایی، ۳۲ درصد نیز از توییتر استفاده می‌کنند.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند