همکاری Huawei و Audi جهت توسعه فناوری خودروهای خودران سطح ۴ در چین

همکاری Huawei و Audi جهت توسعه فناوری خودروهای خودران سطح ۴ در چین

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، دو شرکت هوآوی و آئودی یک برنامه مشارکتی با یکدیگر امضا کردند که در آن به توسعه فناوری خودروهای خودران “سطح چهار” (هوشمندی بالا با داشتن کنترل کامل در مناطق مشخص) جهت تولید نهایی در چین خواهند پرداخت.

آئودی اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۱۹ یک مرکز توسعه در این زمینه در چین راه اندازی کند.

در حالی که این دو شرکت جزئیات همکاری خود را اعلام نکرده‌اند، هوآوی نمونه اولیه خودروی Audi Q7 SUV  را به نمایش گذاشته است که به مرکز داده موبایلی هوآوی (MDC) تجهیز شده است تا شرایط و پیش نیازهای لازم برای حضور خوروهای خودران در محیط‌های شهری را فراهم کند.

چندی پیش نیز آئودی با همکاری هواوی و نهادهای دولتی چین، اولین سازنده خودرو خارجی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی در برنامه توسعه LTE-V در جاده‌های عمومی شهر ووشی، واقع در شرق چین مشارکت کرد. LTE-V یک استاندارد ارتباطی بی‌سیم است که به طور اختصاصی برای خودروهای متصل طراحی شده است.

آئودی جهت حضور در بازار کشور چین بالاجبار می بایست با یکی از شرکت‌های این کشور وارد همکاری می‌شد.  چین محدودیت‌هایی را برای مجوز آزمایش اتومبیل‌های خودران اعمال می‌کند، ازجمله درباره موضوع دسترسی به نقشه‌ها؛ ازآنجاکه چین، دسترسی به داده‌های دقیق جغرافیایی توسط کشوری دیگر را به‌عنوان نگرانی امنیتی می‌بیند.

برندهایی همچون مرسدس بنز نیز با شرکت Baidu و سایر شرکت‌های محلی مشارکت کرده‌اند تا از مشکلات مقرراتی در امان بمانند.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند