با همکاری اپراتور مخابراتی Sprint و HTC: عرضه “هاب هوشمند “۵G از نیمه اول سال ۲۰۱۹

با همکاری اپراتور مخابراتی Sprint و HTC: عرضه “هاب هوشمند “۵G از نیمه اول سال ۲۰۱۹

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، اپراتور مخابراتی Sprint با همکاری شرکت اچ‌ تی‌ سی اعلام کرده است که قصد دارد هابی هوشمند تولید کند که دسترسی به خدمات مخابراتی نسل پنجم ارتباطات سیار (۵G) را تسهیل کند.

اگرچه هنوز  درخصوص جزئیات فنی آن اطلاعاتی ارائه نشده است اما به نظر می‌رسد این دستگاه با توانایی مولتی مدیا و ارتباط دیتا با طراحی جمع‌وجور مانند یک هات اسپات پرتابل قابل استفاده باشد.

در  تولید این هاب هوشمند، شرکت کوالکوم نیز با شرکت های اسپرینت و اچ تی سی همکاری داشته است.

انتظار می‌رود این اپراتور آمریکایی ارائه خدمات ۵G خود را در نیمه اول سال آینده میلادی و در ۹ شهر بزرگ این کشور (لس آنجلس،نیویورک، واشینگتن دی سی، آتلانتا، شیکاگو، دالاس، هوستون، کانزاس و فینیکس) آغاز کند.

به گفته این اپراتور استفاده از تکنولوژی Massive MIMO از جمله بخش‌های کلیدی در توسعه و ایجاد شبکه ۵G این اپراتور است. در حال حاضر نیز شبکه LTE Advanced این اپراتور با فناوری یاد شده امکان افزایش ظرفیت پاسخ دهی به نیاز روزافزون کاربران را داشته است امری که در آینده نیز با توجه به ارائه داده های حجیم همچون برنامه‌های تلویزیونی و واقعیت افزوده در حال افزایش است.

شایان ذکر است پیش از این نیز اسپرینت اعلام کرده بود در همکاری با شرکت LG نخستین گوشی هوشمند سازگار با نسل پنجم شبکه‌ ارتباطی سیار را تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ در آمریکا عرضه خواهد کرد.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند