براساس بیست‌ویکمین گزارش صنعت ماهواره‌ای (۲۰۱۸): درآمد سالانه صنعت ماهواره‌ با رشد ۳ درصدی به ۲۶۸ میلیارد دلار رسید

براساس بیست‌ویکمین گزارش صنعت ماهواره‌ای (۲۰۱۸): درآمد سالانه صنعت ماهواره‌ با رشد ۳ درصدی به ۲۶۸ میلیارد دلار رسید

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، بیست و یکمین گزارش منتشرشده (گزارش ۲۰۱۸) از سوی انجمن صنعت ماهواره‌ای، حاکی از آن است که درآمد سالانه صنعت ماهواره‌ای در سال ۲۰۱۷ با رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته به میزان ۲۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

در این گزارش سالانه که توسط موسسه تحقیقاتی Bryce Space and Technology (موسسه آمریکایی تحلیل و آنالیز داده در صنعت فضایی) تدوین گشته، چهار حوزه اصلی این صنعت یعنی ۱-سرویس‌های ماهواره‌ای، ۲-تجهیزات زمینی، ۳-تولید ماهواره و ۴-صنعت پرتاب مورد ارزیابی قرارگرفته است که براساس آن (طی سال گذشته میلادی) بیشترین درآمد به بخش خدمات و سرویس‌های ماهواره‌ای اختصاص داشته و کمترین درآمد نیز از صنعت پرتاب حاصل‌شده است.

سرویس‌های ماهواره‌ای
مهم‌ترین بخش صنعت ماهواره‌ای که شامل خدمات پهنای باند، رادیو و تلویزیون ماهواره‌ای و خدمات سنجش‌ازدور می‌باشد در سال ۲۰۱۷ رشد یک درصدی را تجربه کرده و به میزان ۱۲۸٫۷ میلیارد دلار رسیده است.

ساخت و پرتاب ماهواره
درآمد بخش ساخت ماهواره طی یک سال گذشته با درآمد ۱۵٫۵ میلیارد دلاری ۱۰% رشد داشته اگرچه صنعت پرتاب با درآمد ۴٫۶ میلیاردی، افت ۱۶ درصدی داشته است. با این وجود پیش‌بینی می‌شود با توجه به توسعه پرتابگرهای کوچک، تعداد و درآمد پرتاب‌های ماهواره‌ای در سال‌های آتی رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

تجهیزات زمینی
این بخش شامل آنتن‌های VSAT، ایستگاه‌های کنترل، آنتن‌های دریافت پهنای باند، تلفن  پایانه‌های موبایل ماهواره‌ای و دیگر آنتن‌های ماهواره‌ای می‌باشد که درآمد آن در بازه یک‌ساله ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، به میزان ۵٫۶% رشد داشته و بالغ بر ۱۱۹٫۸ میلیارد دلار بوده است.

لازم به ذکر است اشتغال‌زایی این صنعت تنها در آمریکا در سپتامبر ۲۰۱۶ در بخش خصوصی بیش از ۲۱۰ هزار نفر اعلام شده است.

منبع: تحریریه نشریه الکترونیک ترند