عدم نگرانی امنیتی مقامات آلمان در همکاری با Huawei

عدم نگرانی امنیتی مقامات آلمان در همکاری با Huawei

به گزارش شبکه‌ برون‌مرزی آلمان(DW) وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید که این کشور نگران مشکلات امنیتی هواوی نیست. پتر آلتمایر به خبرگزاری رویترز گفته است او نگرانی بابت مشارکت شرکت مخابراتی هوآوی در گسترش نسل پنجم شبکه تلفن‌های همراه ۵G را در آلمان ندارد اگرچه از امنیت هر محصول و هر دستگاهی که در زیرساخت‌های حیاتی بکار برده می‌شود می بایست اطمینان حاصل شود.

هفته‌نامه اشپیگل نیز به نقل از اداره فدرال امنیت اطلاعات آلمان گزارش داده است که BSI مخالفتی با مشارکت شرکت هواوی در توسعه ۵G در آلمان ندارد، به گفته آرنه شون‌بوهم، جهت تصمیم‌گیری جدی برای ممنوعیت و یا کنار گذاشتن هر شرکتی به مدارک بسیار قوی نیاز است و چنین مدرکی به‌دست اداره فدرال امنیت اطلاعات آلمان نرسیده است.

آن سوی ماجرا بزرگترین اپرتورمخابراتی آلمان “دویچه تلکام” به اعلام بررسی نگرانی‌های امنیتی مطرح شده درخصوص فناوری هوآوی بسنده کرده است.

لازم به ذکر است دولت ایالات متحده آمریکا چندی است تلاش می‌کند متحدانش را متقاعد کند که از تکنولوژی هوآوی به دلیل آنچه نگرانی‌های امنیت سایبری نامیده استفاده نکنند. چندی پیش نیز قانون‌گذاران امریکا لایحه‌ای را به‌منظور افزایش امنیت سایبری و جلوگیری از افشای اطلاعات محرمانه گوشی‌های کارمندان دولت ارائه دادند که در آن خریداری وسایل الکترونیکی بخصوص گوشی‌های ساخت شرکت‌های هوآوی و زدتی‌ای [به ظن ارتباط این شرکت‌ها با دولت چین] در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی آمریکا، ممنوع اعلام شده بود.

تاکنون برخی شرکت‌های مخابراتی و مقامات بریتانیا، نیوزیلند، استرالیا و ژاپن از به‌کارگیری فناوری هوآوی صرف‌نظر کرده‌اند یا از قصد خود برای قطع همکاری ها گفته اند.