درخواست لهستان برای ممنوعیت فعالیت Huawei در اروپا؛ هواوی کارمند متهم به جاسوسی در لهستان را اخراج کرد

درخواست لهستان برای ممنوعیت فعالیت Huawei در اروپا؛ هواوی کارمند متهم به جاسوسی در لهستان را اخراج کرد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، به دنبال انتشار خبر دستگیری یکی از کارمندان شرکت هواوی چین،  این شرکت گفته‌است وی را از کار برکنار کرده اند، به گفته مقامات بزرگترین شرکت تولید تجهیزات ارتباطی جهان اخراج کارمند این شرکت به منظور کاهش نگرانی‌های کشورهای غربی درباره فعالیت این شرکت صورت گرفته است.

بنابرگزارش شبکه تلویزیونی TVP لهستان، این دستگیری در پی حمله پلیس به دفاتر بزرگترین اپراتور مخابراتی لهستان (Orange Polska) و مرکز شرکت هواوی انجام شده و یک شهروند لهستانی نیز که کارمند سابق اداره امنیت داخلی لهستان بوده در دفتر نمایندگی این شرکت دستگیر شده است.

وزیر کشور لهستان روز جمعه و در پی دستگیری کارمند شرکت هوآوی به اتهام جاسوسی،‌ از اتحادیه اروپا و ناتو خواسته بود تا درباره تحریم فروش محصولات این شرکت در بازار اروپا به گفتگو بنشینند. دولت فعلی لهستان روابط گرمی با آمریکا داشته و به عنوان یکی از متحدان آمریکا در اروپای مرکزی و شرقی است.

لازم به ذکر است سازمان اطلاعات لهستان پیش از این اعلام کرده بود دستگیری این تبعه چینی مربوط به اعمال شخصی وی بوده و اتهاماتش رابطه مستقیمی با شرکت هوآوی ندارد. هواوی طی یک سال اخیر به شدت زیر تیغ ایالات متحده آمریکا و به تبع آن برخی دیگر از کشورها قرار گرفته است.

هواوی امسال توانست از نظر میزان فروش شرکت اپل را پشت سر بگذارد. درآمد امسال این شرکت ۱۰۲ میلیارد دلار شده که از بوئینگ هم بیشتر است.
از سویی دیگر وارد عرصه پیچیده ساخت پردازنده نیز شده که برای سال‌ها بازاری صرفاً در اختیار شرکت‌های آمریکایی بوده است.این شرکت خیز بلندی برای محصولات نسل پنجم ۵G نیز برداشته است، تکنولوژی‌ای که پیش‌بینی می‌شود توسعه ارتباطات حداقل برای یک دهه آینده روی آن متمرکز خواهد بود.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند