موافقت دولت انگلیس با دریافت خدمات ۵G هواوی

موافقت دولت انگلیس با دریافت خدمات ۵G هواوی

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، DailyTelegraph انگلیس، اعلام کرده است بریتانیا قصد دارد به همکاری با شرکت هواوی به‌منظور توسعه زیرساخت‌های شبکه اینترنت ۵G در این کشور ادامه دهد. مشارکت هواوی در تأمین تجهیزات مخابراتی نسل پنجم با چراغ سبز ترزا می نخست‌وزیر انگلیس انجام می‌شود و بر اساس تصمیم شورای امنیت ملی این کشور با ریاست او، هواوی به‌صورت کنترل‌شده می‌تواند برای ایجاد برخی زیرساخت‌های این شبکه همکاری کند.

براساس این مجوز، ادامه فعالیت هواوی برای توسعه و تأمین قطعات موردنیاز شبکه ۵G که هسته مرکزی و اصلی فناوری مذکور را تشکیل نمی‌ده بلامانع است؛ این مجوز شامل آنتن و برخی دیگر از بخش‌های تشکیل دهنده شبکه نسل پنجم اینترنت می‌شود درعین‌حال تراشه‌های توسعه داده شده توسط این شرکت در زیرساخت‌های این کشور به‌کار گرفته نخواهد شد.

در ماه مارس گذشته نیز تحقیقات گسترده‌ای در خصوص میزان امنیت تجهیزات شرکت هواوی در انگلیس انجام شد که براساس آن اعلام شد با اعمال برخی محدودیت‌ها، ادامه فعالیت هواوی برای ایجاد و توسعه شبکه نسل پنجم خدمات ارتباطی سیار در این کشور امکان‌پذیر است.

بر این اساس انگلستان به‌منظور بهره‌مندی از خدمات گسترده شرکت هواوی برای توسعه زیرساخت‌های شبکه نسل پنجم و همچنین جلوگیری از عقب افتادن از سایر مناطق و کشورهای جهان در این زمینه سعی دارد که راهکار جدید را جایگزین تحریم و ممنوعیت فعالیت هواوی در این کشور کند و به نظر می رسد انگلستان قصد ندارد فرآیند و روند حرکت به سمت‌وسوی نسل پنجم شبکه اینترنت ۵G را به جهت نگرانی‌های امنیتی دولت آمریکا به تعویق و مخاطره بیاندازد.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند