شرکت “LG Electronics” به تولید گوشی‌های هوشمند خود در کره جنوبی خاتمه می‌دهد

شرکت “LG Electronics” به تولید گوشی‌های هوشمند خود در کره جنوبی خاتمه می‌دهد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، خبرگزاری دولتی یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد شرکت ال‌جی قصد دارد در سال جاری نسبت به تولید تلفن‌های همراه در این کشور خاتمه دهد.

بر این اساس این شرکت قصد دارد با انتقال کارخانجات تولید موبایل از کره به ویتنام از ضرر و زیان بیشتر این بخش جلوگیری کند. کارخانجات تولید تلفن‌های همراه هوشمند ال‌جی در کره‌جنوبی، چین، ویتنام، برزیل و هند قرار دارد که شعبه اصلی کره‌ای آن به‌طور عمده به تولید مدل‌های لوکس اختصاص دارد، که ۱۰% از کل خروجی این شرکت را شامل می‌شود.

بخش تولید گوشی‌های هوشمند ال‌جی الکترونیکس، از حدود چهار سال پیش در حال ضرردهی است، سال گذشته نیز بیش از ۷۰۰ میلیون دلار ضرر کرد، در حالیکه بخش‌های دیگر این شرکت موفق شدند رکورد سود سالانه خود را بشکنند.

پیش از این  سئو کی-من از مؤسسه‌ تحقیقاتی ال‌جی الکترونیکس، اعلام کرده بود ال‌جی نباید بازار گوشی‌های هوشمند را رها کند. او شانس بزرگ ال‌ جی را در فناوری هوش‌مصنوعی و ادغام آن با گوشی‌های هوشمند دانسته تا بتواند درصد بیشتری از این بازار رقابتی را تصاحب کند.

کمپانی کره‌ای امیدوار است که عرضه گوشی های ۵G بتواند به کمک این شرکت بیاید و سهم آن را از بازار جهانی بیشتر کند و در حالی که هنوز موبایل های ۵G معرفی نشده‌اند، فوریه گذشته  ال جی اعلام کرده بود که تحقیقاتش در زمینه‌ گوشی های ۶G را آغاز نموده و می‌خواهد در این زمینه پیشرو باشد. در آن مقطع این شرکت با انتشار بیانیه‌ای عنوان نمود که یک مرکز تحقیقاتی واقع در شهر دائجون را به تحقیقات ۶G اختصاص داده و قصد دارد استاندار‌د سازی جهانی را در این حوزه رهبری کند.

ترجمه و گردآوری: تحریریه نشریه الکترونیک ترند