با اعلام تعرفه‌های اینترنت ۵G از سوی سه اپراتور همراه چین: اینترنت ۵G به صورت رسمی در چین عرضه شد

با اعلام تعرفه‌های اینترنت ۵G از سوی سه اپراتور همراه چین: اینترنت ۵G به صورت رسمی در چین عرضه شد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، چاینا موبایل، چاینا یونیکام و چاینا تلکام سه اپراتور بزرگ چین، رسماً بهره‌برداری تجاری و عرضه دیتا نسل پنجم شبکه ارتباطی سیار ۵G را آغاز کردند.

بر این اساس کاربران و مشترکان چینی قادر خواهند بود از امروز از خدمات اینترنت پرسرعت ۵G بهره‌مند شوند؛ در حال حاضر تعرفه بسته‌های ۳۰ گیگ دیتای ۵G با پیک سرعت  ۵۰۰Mpbs به قیمت حداقلی ۱۸ دلار و برای سرعت ۱Gbps به قیمت ۴۲ دلار تعیین شده است؛ تعرفه ۳۰۰ گیگ دیتا نیز به قیمت ۸۵ دلار تعیین‌شده است، تعرفه‌ای مشابه قیمت اینترنت ۴G در این کشور.

طبق بیانیه دولتی، بیش از ۱۳۰ هزار ایستگاه ۵G تا پایان سال در چین فعال می شوند تا از این شبکه پشتیبانی کنند. گفتنی است در حال حاضر شهرهای پکن، شانگهای و گوآنگ‌ژو تحت پوشش کامل ۵G قرارگرفته‌اند.

در حال حاضر این کشور با رشد ۷ درصدی در بخش اینترنت ۵G، بالاترین آمار را در جهان دارد، کره جنوبی با مقدار ۳ درصد در رده بعدی است.
هم‌اکنون گوشی‌های Huawei Mate 30 5G و Oppo Reno 5G در چین از استاندارد ۵G پشتیبانی می‌کنند. دولت چین انتظار دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱۰ میلیون کاربر به شبکه اینترنت نسل پنجم این کشور بپیوندند.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند