تصویب‌نامه هیئت‌وزیران درخصوص اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات ابلاغ شد

تصویب‌نامه هیئت‌وزیران درخصوص اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات ابلاغ شد

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، تصویب‌نامه هیئت وزیران درخصوص “اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات” طی نامه شماره ۱۰۸۷۷۲ مورخ ۹۸/۰۸/۲۹ توسط معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شد.

تصویب‌نامه‌ای که به پیشنهاد مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ وزارت ارتباطات و به استناد بند (ج) ماده ۴ قانون وظایف و اختیارات این وزارتخانه و تبصره ماده ۲ مصوبه جلسه بیست و هشتم شورای عالی فضای مجازی (مورخ ۱۳۹۵/۱/۱۴) به تصویب رسیده است.

هدف از تشکیل شورای اجرایی فناوری اطلاعات، تعیین خط مشی‌های اجرایی در قلمرو حوزه IT جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک و ایجاد زمینه و بستر گسترش کاربردهای ICT در کشور و برنامه‌های توسعه بخش‌های مختلف در چهارچوب سیاست‌های کلی نظام و مصوبات شورای عالی فضای مجازی عنوان شده است.

همچنین ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در تبادل و به اشتراک‌گذاری داده و اطلاعات و تصویب شیوه بهره‌گیری از داده‌های کلان و داده‌کاوی پایگاه‌های اطلاعات کشور با رعایت محرمانگی و حریم خصوصی از وظایف این شورا اعلام شده است.

در ترکیب اعضای ۱۸ نفره این شورا، رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس و وزیر فاوا به‌عنوان نایب‌رئیس این مسئولیت را بر عهده خواهند داشت. همچنین سه نفر از متخصصان فناوری اطلاعات به پیشنهاد وزیر ارتباطات ازجمله اعضای آن خواهند بود.

شایان ذکر است وزرای کشور، علوم، دادگستری، صمت، دفاع، بهداشت، آموزش‌وپرورش، کار، دارایی، اطلاعات و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، سازمان اداری استخدامی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی فضای مجازی از دیگر اعضای این شورا هستند.