درجنگ غولها، T-Mobile اپراتور Verizon را پشت سرگذاشت؛ سرعت LTE دو برابر شد

درجنگ غولها، T-Mobile اپراتور Verizon را پشت سرگذاشت؛ سرعت LTE دو برابر شد

اپراتور مخابراتی T-Mobile از ابداع فناوری جدیدی خبر داده که رکورد سرعت تبادل داده و دسترسی به اینترنت، در آخرین استاندارد شبکه‌های مخابراتی نسل چهارم، LTE را دو برابر می‌کند.

هفته گذشته اپراتور مخابراتی ورایزن وایرلس آمریکا از ارائه خدمات اینترنت بی‌سیم با سرعت بی‌سابقه ۳۰۰Mbps بربستر LTE خبر داده بود، به گفته ورایزن برای ثبت این رکورد از فناوری تازه‌ای استفاده کرده که پهنای خطوط انتقال داده را افزایش می‌دهد. این فناوری که ۳xCA نام دارد (۳x Carrier Aggregation)، از ترکیب و استفاده بهینه از سه طیف فرکانسی بدست می آید. اما رقبای ورایزن یعنی Sprint و AT&T تنها از توان تجمیع دو پهنای باند فرکانسی برخوردارند. (منبع)

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، آن زمان اخبار غیررسمی حاکی از این بود که اپراتورهای مخابراتی T-Mobile و Sprint  نیز در تلاش برای ارتقای سرعت خدمات اینترنت موبایلی خود هستند.

حال در کمتر از یک هفته، این غول مخابراتی آلمانی مدعی است با استفاده از فناوری QAM و ترکیب آن با فناوری MIMO سرعت بارگذاری خود را به ۴۰۰ مگابیت در ثانیه افزایش داده که ۱۰۰ مگابیت در ثانیه بیش از سرعت دانلود اپراتور مخابراتی Verizon می‌باشد.

این موضوع مدیر ارشد فناوری T-Mobile  را آن‌چنان به وجد آورد که در مطلبی که حاوی تعریف تمجیدهای فراوان از T-Mobileو البته کنایه‌های بی‌پایان از شبکه اپراتور رقیب ورایزن است؛ نوشته:
“ورایزن علاقه خاصی به خودنمایی و انتشار اخباری دارد که حاکی از صرف مبالغ زیاد در شبکه خود طی یک دهه گذشته است؛ اما علی رقم اینکه ورایزن میلیاردها دلار پول صرف بهبود شبکه خود کرده اما همچنان از تی موبایل کندتر است، ورایزن نمی‌خواهد یا نمی‌تواند در مقایسه با ما سرویس‌های نامحدود ارائه کند؛ در حال حاضر T-Mobile  هفت فناوری LTE-Advanced  را (VoLTET، Carrier Aggregation و…) پیاده‌سازی  و اجرا کرده است، آن‌هم بیشتر از هر اپراتور مخابراتی دیگری و یکی از این فناوری‌ها VoLTE است که بیش از ۶۰% تماس‌های ما به راین بستر ارائه می‌شود، اپراتورهای دیگر به جهت فناوری‌هایی که ما ارائه می‌دهیم امکان رقابت با ما را نخواهند داشت”…!

این اپراتور پیش‌ازاین هم از فناوری ۴x۴ MIMO در شبکه مخابراتی خود استفاده کرده بود که انتقال یک سیگنال بی‌سیم را از چهار مسیر مستقل ممکن می‌کرد و درنهایت این سیگنال‌ها با یکدیگر ترکیب‌شده و کارایی و سرعت خدمات اینترنت همراه را افزایش می‌دهند. تی-موبایل این خدمات را در شبکه مخابراتی خود در ۳۱۹ شهر مختلف ارائه می‌دهد.(منبع)

فناوری جدیدتر T-Mobile برای دو برابر کردن سرعت شبکه‌ LTE همان Quadrature  Amplitude Modulation (QAM) نام دارد و با استفاده از آن می‌توان حجم داده‌های منتقل‌شده در هر بار انتقال را افزایش داد و سرعت این انتقال را هم بیشتر کرد.

تماس صوتی و پیام متنی نامحدود با کانادا و مکزیک، سرویس ویدئو و موزیک استریم نامحدود و…ازجمله مشخصات سرویس جدید این اپراتور است که با هزینه ماهانه ۶۵ دلار در ماه قابل دریافت است.

بدنیست بدانید، سرعت‌های یادشده به‌صورت ایدئال اعلام می‌شوند و ممکن است سرعت واقعی پایین‌تر از این ارقام باشد، نکته دیگر اینکه رسیدن به چنین سرعتی با استفاده از هر نوع گوشی تلفن همراهی ممکن نیست؛ Samsung Galaxy S7 و S7 Edge ازجمله معدود گوشی‌های پشتیبانی‌کننده از چنین خدماتی هستند.

گردآوری و ترجمه: تحریریه نشریه الکترونیک ترند

 

btnet